Budou lidé, spolu s dožitým vyšším věkem, také déle práceschopní?

Narážím na zvyšování věku pro odchod do důchodu. Nemyslím si, že 70letý a více, bude schopný pracovat (až na pár výjímek). Navíc dnešním mladým se manuálně nechce dělat už teď a s věkem pracovitost nepřichází.
Jestli chtějí takhle řešit státní důchody, tak za mě je to hloupost.

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. U každého jedince to bude jiné. Ani teď si nedovedu představit, že by člověk mohl pracovat celý život až do 75 let třeba na stavbách, nebo ve slevárnách.

Další odpovědi
anonym

Člověk, který pracuje na tři směny nebo v nepřetržitēm provozu práceschopný nebude.Člověk, který celý život pracuje v kanceláři u počítače, tak nebude mít tělo tak zhuntované a vydrží i v sedmdesáti sedět v kanceláři na zadku a nebude mu to vadit.

ten který je

Možná ano.Když si připustíme že dnes mají lidé různé kloubní náhrady,umělé protézy nebo náhradní orgány,lze tuto možnost připustit.Takto letitý pracující bude vlastně už takový android. 😉
https://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/38429-napul-clovek-napul-robot-co-vsechno-se-da-v-tele-nahradit

Agneta

V dnešní době už nikdo „ve slévárnách“ nebo v dolech nepracuje. V ostatních továrnách je nebo bude všechno automatizováno, takže určitě budou moci lidé pracovat déle, odhaduji do 75 let:D

anonym

pro Agneta
Řekl bych, že tvoje odpovėď je poněkud nekompetentnī.
Co jsou lidi na Ostravě?Horníci!!Co jsou lidi na Mostecku?Horní­ci!!!A kdo nám vyrábí železo?Hutníci?A mys­líš, že tak do deseti let to bude jinak?
Nelze přece všechno dovážet.