Kryšpín

Budou komunisté znárodňovat, nebo je to předvolební juchání?

Podmínky komunistů, vodárenské společnosti zpět do rukou státu, sloučení zdr. pojišťoven, zřízení státní banky a dań pro solární barony.

Nejlepší odpověď
Drap

To neni věc komunistů, ale vlády. A pokud se to podaří prosadit, tak to bude pro nás obyčejné občany jen dobře.

Další odpovědi
anonym

Voda je na diskuzi. Pravdou je, že pokud má stát garantovat základní pořeby, pak voda sem rozhodně patří. Sloučení pojišťoven narozdíl od Drapa považuji za nešťastný krok, nevidím důvod, proč by neměly existovat navzájem si konkurenční pojišťovny. Daň pro solární barony je boj i jiných stran, nejen komunistů.

Komunisté sami od sebe nic neprosadí, snad už brzy vylítnou z parlamentu, protože nenabízí nic moc nového a prakticky se plácají v minulosti. Jejich návrh prošetření privatizace je sice dobrý nápad, ale opomenou (logicky) B, tedy znárodňování, což byla v podstatě stejný bordel.

Zřízení státní banky je nebezpečné, protože to závání ovládnutí státu finanční politiky (monetární), která by měla být i v jistým smyslu nezávislejší. Už jen to, že dnes prezident jmenuje guvernéra, je vliv na banku.

Stát by měl více lidem důvěřovat a dát jim možnost se soukromě starat o statky, sám není dobrým hospodářem a nerad bych (podle představ komunistů) chtěl na něj spoléhat více, než je dostačující.

hapiky

Jak jsem již psal, komunisté jsou dobří v opozici a tohle je dobrý příklad.

elkon

Strategické věci a národní bohatství, by měly být v rukou státu. Aby to nedopadlo jak se Severočeskými uhelnými doly.

Emefej

Pokud se znárodňování nebude týkat Agrofertu, tak to vláda i její voliči s radostným hýkáním přijmou.

Pepa25

Vzhledem k tomu, že se komunisté pravděpodobně poprve (konečně!) ani nedostanou do sněmovny, je docela jedno, co budou mít ve volebním programu.