band of brot

Budou jednou nadnárodní korporace pykat za své zločiny?

Zločiny korporací:

  • vydřidušské praktiky na trhu a zničení tradičních firem
  • lobbying
  • vykořisťování svých zaměstanců
  • ničení životního prostředí
  • vyvolávání válek pro svůj zisk!
  • bezohledné monopolní praktiky
  • fyzická likvidace svých odpůrců

a tak dále

Myslíte, že jednou budou představitelé korporací souzeni za své zločiny vůči naší planetě? Jaký byste takovým lidem dali trest? Já bych je pověsil.

Nejlepší odpověď
setapouch

Samozrejme. Pokud se dopustily trestneho jednani, podej trestni oznameni. Predpokladam, ze na vsechna ta obvineni mas dukazy.
Doplňuji:
Sám máš v rukách lepší nástroj, než soud: nekupuj jejich produkty. Pokud si budeme důsledně vybírat, od koho budeme nakupovat, pak se ti druzí budou muset začít chovat jinak, nebo prostě skončí.

Ten, kdo kupuje jejich produkty, přestože má možnost volby, nemá právo korporace kritizovat.

Další odpovědi
dudu

Za vším hledej člověka. Problé však spočívá v tom, že zhruba 1% světové populace vlastní téměř 99% veškerého majetku. Asi bude zapotřebí nového Lenina a další revoluce.
Doplňuji:
S tím Leninem to měla být legrácka. Pohled do historie však ukazuje, že pokud nerovnoměrné rozdělení přesáhlo únosnou mez a iniciovalo šířící se nepokoje, bylo vždy třeba radikální řešení. V lepším případě se jednalo např. o provedení pozemkové reformy ve prospěch nemajetných, častěji však poměry měnila až občanská nebo lokální válka. A stačila jen nepatrná jiskra.

Kelt

Když si přečteš Lenina, Kapitál, politickou ekonomii, tak se dotyční dopouštějí trestného činu. Když si přečteš Myšlením k bohatství, Bohatý táta chudý táta a pod, zjistíš, že právo na bohatství má každý člověk. Záleží, jak kdo chápe nějaké pojmy.

zjentek

já bych jim umírnil stravu a zakázal děvky
Doplňuji:
trochu si dovolím upravit kolegu dudua: za vším hledej člověka ..vesměs takovýho, kterej má nasysleno víc než druhej člověk

kelley

Žádné „samozřejmě“. Zatím to vypadá spíš tak, že celé státy se budou krčit před korporacemi, aby jim náhodou neudlělaly bebí. Viz nadcházející dohoda TTIP, která faktcky vylučuje takovou korporaci žalovat. Například Austrálii už zažaloval Philip Moris pro omezování prodeje cigaret… a nebo viz starší a mnohem horší kauza – Bhopálská kstastrofa.