JájsemRaibek

Budou je trestně stíhat, když provedou hackerský útok proti IS, tak jako je stíhají, pokud jej provedou proti USA?

Pokud provedou hackerský útok proti nějaké organizaci v USA, mají v patách NSA, FBI i CIA a ti se je snaží dostihnout a potrestat.
Budou je trestně stíhat, pokud provedou hackerský útok proti IS a tím zabrání jejich rozmachu?
http://tn.nova­.cz/clanek/ted-vas-znicime-hrozi-anonymous-islamskemu-statu.html

Nejlepší odpověď
gecco

Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem…
😉
To´s nevěděl?

Další odpovědi
led

budú ich stíhať za crackerský útok (hacker sa zameriava na bezpečnostné mechanizmy počítačových a sieťových systémov, ako bezpečnostný odborník, cracker sa zameriava na bezpečnostné mechanizmy počítačových a sieťových systémov z kriminálnych dôvodov. U nás sa to zjednodušilo na všeobecné označenie hacker) a súčasne ich povolajú do služieb vládnych a bezpečnostných organizácií na pokračovanie v útokoch proti IS.

anonym

Pokud by útok vedli z území USA, mohli by být za to stíhaní v USA. Ale jinak ne, mohl by je stíhat IS.

Je to stejné, jako když tady pojedeš v obci 130 km/h, taky to budou řešit naši, ne američtí policisté.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

JájsemRaibek

Dal ti někdo právo zvěřejňovat soukromou zprávu? Já rozhodně ne!

anonym

Ano.

anonym

Soukromou zprávu zveřejňuji se souhlasem osoby, které se týká – mne. Nechápu, co má administrátor za problém.

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Pokud by útok vedli z území USA, mohli by být za to stíhaní v USA. Ale jinak ne, mohl by je stíhat IS.

Je to stejné, jako když tady pojedeš v obci 130 km/h, taky to budou řešit naši, ne američtí policisté.
Nahlásil uživatel: JájsemRaibek
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

JájsemRaibekovo zdůvodnění: „Nepochopil jsi otázku. Jde o to, že dnes se omlouvá i trestný čin, ovšem jen proti IS. Stejný čin proti USA je problém.
Neptám se na USA. Ani na rychlost na dálnici.“

Když se neptáš na USA, proč se ptáš na USA?

anonym

led: cracker se „nabourává“ do aplikací, hacker do systémů. Toto rozlišení zde bylo už před patnácti lety.

Wikipedii se nedá věřit stoprocentně.

led

Čo môžem s vami súhlasiť je, že tento pojem bol už pred 15 rokmi. Ja som sa sním stretla už skôr ešte v minulom storočí.
Každý tomu hovorí ináč. Opýtajte sa Kevina Mitnicka v 90-tych rokoch nahľadanejšieho hackera a Tsutomu Shimomura, človeka ktorý ho chytil.

anonym

Shodou okolností jsem nedávno dočetl Kyberzloděj a samuraj. Tak mi, prosím, řekni, co přesně mám hledat. A prosím, tentokrát přesně.

led

Kyberzlodej a samuraj od Jeff Goodella je detektívny román na motívy skutočného príbehu. Je to len umelecké spracovanie s možnosťou umeleckých odchyliek.

anonym

Takže opět žádná odpověďf. Hlavně, že druhé nazýváš za to samé lhářem.

„Klamstvo je zlé ale polopravda ešte horšia.
Ak niečo tvrdíte o tak dôležitej informácie, tak musíte byť schopný to dokážať. V opačnom prípade ste klamár!“ – led v http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verili-byste-tomu-ze-slovensti-pratele-jsou-mstivi-vuci-cechum#discussion

led

Čerpanie dôkazov z umeleckého diela? Toto považujete za dôkaz? Vlastne ano, vy môžte, vy môžte všetko vydávať za vašu pravdu. Podľa vášho presvedčenia.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Ona si sleduje zákerných podvodníkov

led

To by ste mohol tvrdiť, že príbeh o Spartakovi od Loukotkovej je pravda. Je to len umelecká fikcia skutočnej udalosti. Tak isto aj váš príbeh.