Budou i v obchodě za mně platit sociální a zdravotní pojištění?

Pracuji na 4 hodiny a nabídla se mi možnost práce na 10 hodin týdně na vybalování zboží do obchodu,což je 40 hodin za měsíc.Takže budu mít dvě zaměstnání-budou i v obchodě za mně platit sociální a zdravotní pojištění?A tím pádem,nesníží se mi tyto odvody i v prvním úvazku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vzhledem k tomu, že budete mít odpracováno více jak 150 hod za rok, uzavřel s Vámi zaměstnavatel zřejmě dohohodu o pracovní činnosti. Z tohoto výdělku budete odvádět sociální i zdravotní pojištění včetně daně.
Z Vašeho původního zaměstnání budete odvádět stejně jako před tím.

Neodváděl by jste pouze v případě dohody o provedení práce, ale tam je podmínka max. 150 hod za rok a max. 5000 Kč za měsíc.
V tomto případě se odvádí pouize 15 % daň a sociální a zdravotní se neodvádí.

Pane „jambalaya“ závidím Vám Vaši jistotu !!¨, ale Vaše odpověď není správně.

Ano takto to vypadá když se odpovídá a neví na co.

Jinak jsem Vás zřejmě otypl správně i bez té Vaší samochvály.

Další odpovědi
NickD

Pokud vaš vídělek nepřesáhne částku 4000,–Kč čistého,tak to mít vliv nebude.Pokud je to více,tak platí povinnost platit sociální+zdravotní pojištění včetně daně i z tohoto zaměstnání.Vliv na jiný pracovní poměr to mít nebude.

Jambalaya

Milý NickuD, nevím, jak jste přišel na tuhle blbost? Jen tak mimochodem, výdělek se píše s tvrdým „Y“

Vážený anonyme, na vaši otázku není jednoznačná odpověď, nevíme, o jaký druh zaměstnání se jedná a rovněž nevíme, jaký status máte Vy (nejste-li např. osoba pečující o děti apod.). Více pracovních poměrů zároveň se samozřejmě vzájemně prolíná z hlediska daní, sociálního i zdravotního pojištění.

To Masoi:

A já Vám zase závidím tu vaši, pane Masoi. Za mne hovoří dlouhá léta praxe v daních a účetnictví, a co máte za zády vy? Sdělovat mi to nemusíte, protože mne to vůbec nezajímá.
Nemám tušení, jak jste přišel na to, že dohoda o provedení práce je max 5000 Kč, zřejmě čerpáte z pramenů, které mi prozatím unikají.
Další věc, kterou opomíjíte je např. „zaměstnání malého rozsahu“, jestli vám to něco říká.

Takže vážený pane Masoi, má odpověď je jediná možná, neboť z dotazu pisatele nejsou známy důležité podrobnosti.

Doplnění odpovědi:

To, že se pisatel dotazuje, zda se mu nesníží odvody, se můžet týkat pouze zdravotního pojištění. Ptá se patrně proto, že příjem z jeho zaměstnání nedosahuje minimální mzdy. Např. má-li 4000 hrubého, pak ze 4000 odvádí pojistné i zaměstnavatel, a z dalších 4000 pouze zaměstnanec, a to celých 13,5%. Je logické, že k výplatě moc nezbyde. Bude-li mít další pracovní poměr, který zakládá povinnost odvodů a tento nepřesáhne minimální mzdu, zaplatí další procentuální pojistné a odvod původního zaměstnavatele se nesníží.
Na toto se dle mého názoru pisatel/ka mohl/a možná dotazovat.
Ale nevíme, jaký má příjem a jaký bude mít další příjem a na jaký druh pracovního poměru, takže to co píšu jako doplnění odpovědi je zase .

To Masoi:

Takže mne tady laskavě nepoučujte o něčem, co zjevně není váš obor, a pokud náhodou ano, pak se tím raději nechlubte.
Nepochybuji, že za svou odbornou odpověď obdržíte nejméně 5 palců nahoru.

standa

To Jambalaya: proč se tak čertíte, když vám kolega mosoj JEN sdělil, že vaše odpověď není správná…, udejte fakta a hlavně bez emocí. A je to, ne? 🙂

Btw. já jsem na vaší odpovědi nic závadného nenašel, ale to není podstatné…