Kelt

Budou existovat taková slova?

v obálce mám všech 26 písmen anglické abecedy. vyberu písmeno, zapíšu, vrátím zpět a sestavím takto 10 výrazů o 5 písmenech. Jaká je pravděpodobnost, že dané výrazy mají v nějakém (indoevropském jazyce ) smysl, že se nejedná o nahodilé shluky písmen. Slovem myslím i třeba gramatický tvar podstatného jména nebo slovesa, ale ne nějakou zkratku.
Jazyky mají několik set tisíc výrazů. Určitě to nebude plných 100 %, ale i tak. Přesnou odpověď asi nezjistím, ale schválně. Go on. Děkuji.

Odpovědi
Mc Merkurion

nahodilé nebudou,na základě určité pravděpodobnosti je přeci budeš „losovat“,a šance,že se trefíš do nějakého slova taky není nulová
Doplňuji:
…no tak abych to upřesnil,v po­rovnání s Pepa25,vzhledem k tomu,že to písmeno vždycky vrátíš zpět,tak tipuji víc jak 0% (aspoň jedno smysluplné slovo se tam najde),ale míň jak 13%…

Pepa25

Pravděpodobnost bude hodně daleko od 100%. Všechny jazyky mají určitá písmena více četná a jiná méně (pravda, liší se to, ale třeba málo nebo žádné vylosované samohlásky bude fakt problém). Můj tip je 40–60% procent, tzn. jen 4–6 smysluplných výkazů.