Prostě já...

Budete slavit halloween?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne! Proč bych měl? Slavím naše svátky, které zde mají tradici a importované zmatky mně neberou.

Další odpovědi
elkon

Ani náhodou. S našimi tradicemi to nemá nic společného. My máme své svátky.

JežíšKristus

Jistě, proč ne.
Zajímalo by mne, co mají ostatní diskutující na mysli pod „našimi svátky“.
Dušičky jsou dovezené, Vánoce také, Velikonoce též. Původní slovanské pohanské zvyky, u kterých se lze domnívat, že jsou skutečně „naše“, v současné době slaví minimum lidí (troufám si tvrdit, že méně než 0,1 % populace). Toliko k našim svátkům. Také se, Češi, těšíte na >Betlémskou< hvězdu? 😉 Oslavujeme svátky původem z Blízkého Východu, používáme arabské číslice, ale uprchlíky nechceme? Nu, zvláštní… 😉

paul1

Zatím ne, možná časem, máme už nějaké příbuzné za západními hranicemi, tak se to možná časem nějak vyvrbí.

Disraeli

Jsi chtěl/a řit samhain, ne? :D
Nikdy to nějak neslavím, jen většinou zajdu na hřbitov, trochu poklidím, donesu nové květiny a svíčky.

Roman71

Už jen při pomyšlení na to, co se za tímto svátkem skrývá, nechci a nebudu.

Ametyst

V našich zeměpisných šířkách se smrti nevysmíváme, což Halloween představuje: výsměch smrti.

Zuno

Ne.

Rokio

Já ne, ale jeden můj příbuzný ano a jemu budu s přípravami pomáhat.

JežíšKristus

Drap: Vy neslavíte importované Vánoce? Chudáci Cyril a Metoděj, tolik se snažili…

Roman71

Ani ty importované vánoce ne, i kdyby se kdokoliv sebevíc snažil :D