petka

Budete na Velikonoce barvit vajíčka?

Koupíte si na Velikonoce vůbec vajíčka, pokud nemáte domácí?

Nejlepší odpověď
anonym

To určitě, dám za vajco 7 Kč a ještě ho budu barvit ne? To udělala vláda schválně, že tak zvedla cenu, blíží se volby, tak aby nikoho nenapadlo po nich házet vejci, snad nezdraží i rajčata.

Další odpovědi
terezie

Ne, za hlavní znak velikonoc co se týká výzdoby jsem povýšila zelenou výzdobu – rozvité větvičky vrby, břízy, zlatý déšť, a jestli bude čas, upeču perníky. Koledníkům dám zcela prozaicky sladkosti a drobné.

Rocker

Jezdíme na Velikonoce na chalupu,kde se normálně chodí koledovat,takže malovaná vajíčka budou.Těch pár vajíček jednou za rok nás nezabije:-)

anonym

Určitě si aspoň pár vajec obarvím. Nejraději mám přírodní barvu, takže slupky z cibule a bude krásná hnědá. S barvičkami jsem skončila, když dcera odmítla slavit velikonoce kvůli nepříjemnému zvyku polévání nebo koupání.

Bobule

6. dubna velím odjezd z čech směr morava – rodiče, kde se tradice udržují. A povezu jak svýho berana, tak i pár namalovaných a zdobených vajec. Taťka s bráchou a rodinou mají svá vejce z domácích pipek 🙂

štamgast

Nebudu barvit. Dám je uvařit do slupek od cibule a pak na ně navleču takové „košilky“ a dám do vody zatáhnout. Dříve jsem dělal takhle i 15 vajec ale zjistil jsem, že to k ničemu nevede, akorát pak týden pořád jím chleba s vejci a cpu se vaječnou pomazánkou, takže jich udělám tak 5 a tím tuplem když jsou tak drahá.

RyuzakiKate

Namalujeme maximálně tak upečený vejce z perníku.