Avatar uživatele
Zlatý

Budete měnit hlavní jistič ?

Už jste si porovnali na kalkulačce ERÚ kolik budete v roce 2017 platit za elektriku podle nové tarifní struktury.

Mně to vychází takto :
http://photo.uloziste.com/…

Výměnou hlavního jističe z 3x25 A na 3x 20 A bych ušetřil 1300 Kč a na 3 x 16 A 1917 Kč. Jenomže výměna jističe nějaký ten tisíc stojí a nevím jestli bych nepotřeboval novou revizi elektřiny.

Jenom upozorňuji, že ne u všech to bude vycházet takto "dobře".
ERÚ do června čeká na připomínky obyvatel !!!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Měnit jistič nebudu, protože ho mám správně nainstalovaný co do hodnoty. I když patřím do skupiny malých spotřebitelů, asi neprodělám. Chudáci ti, co investovali statisíce do úspor a přesto budou platit víc. To od vlády nebude moc povedené.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zcela určitě jistič měnit nebudu. Bydlím v paneláku a hl. jistič pro byt je 1x25 A.


Avatar uživatele
Bronzový

Ne, mám jistič 1x20A.


Avatar uživatele
Bronzový

Nebudu, mám 3 x 16A a již nyní prožívám zde popsané efekty se současným provozem více spotřebičů. Koupit v současnosti rychlovarnou konvici s objemem kolem 1,5 l s příkonem pod 1,5 kW je skoro umění. Vídám nezřídka i příkony 3 kW, což považuji při tomto objemu za zbytečnost. Těch pár desítek sekund, co tím získám, je pro mě absolutně nepodstatné. Jestliže zdvojnásobím příkon, zdvojnásobí se i proud, ale ztráty na vedení (za elektroměrem, které rovněž platím) se zečtveronásobí! Proto ta snaha výrobců spotřebičů zvyšovat příkony. Staré baráky s hliníkovými vodiči "skřípou zuby" a předělávat kvůli tomu elektroinstalaci (leckdy pro dva staré lidi) není žádná levná a jednoduchá záležitost. Prostě všude to s námi koulí tak, aby v úhrnu vybrali maximum. Penízky jsou teď potřeba např. pro posílení distribuční sítě kvůli kšeftování s elektřinou mezi státy. Z tohoto pohledu je to na hraně a síť leckdy málem kolabuje. Není to tedy kvůli nám maloodběratelům, jak se nám někdy snaží namluvit. Ale někdo to holt zaplatit musí. Distributoři by na to neradi výrazně přispívali a snižovali si tak příjmy závislé na zisku a tak se hledají cestičky.


Avatar uživatele
Pokročilý

ANO !!!


Avatar uživatele
Stříbrný

což...v nouzi petrolejka, mrazák na balkoně a dízlagregát, naftu si šlohnu ve firmě do bandasky na kávu, jezdím s kamiónem


Avatar uživatele
Zlatý

Zníženie istenia bytu síce ušetrí na poplatku za odberné miesto, ale...
Väčšina bytov je na 1 fázu. Istenie chcete znížiť na 20A. 5A, ktoré ste ušetrili, je 230V*5A=1150W to znamená, že si budete musieť odpustiť 1kW na príkone na fázu teraz počítajme máte spotrebič, ktorý nárazove odoberá 3kW...13,5A (napríklad máte malý prietokový rýchloohrievač vody, pretože chcete ušetriť na platbe za teplú vodu), súčasne vám beží chladnička 1,5A v tomto prípade na tejto fáze už nemôžte pustiť pračku s vyváraním 10A, pretože ste prekročili povolenú spotrebu, to nehovorím o svetle, počítači, TV, vysávač a podobne.
Na jednej strane ušetríte korunky a na druhej strane musíte zmeniť organizáciu domácich prác a pohodlia.
Je pravda, môžte relatívne ušetriť ako lexx vo svojej odpovedi, ešte aj tú kávu si spravíte do termosky v práci, pripájať na www.odpovedi.cz sa budete z NB na baterke (tiež budete nabíjať v práci), ale stojí vám to zato, táto úspora ceny "5kg kmínového chleba" mesačne?


Avatar uživatele
Stříbrný

... než vyměnim jistič,tak ti blbci zas něco vymyslí,aby ty prachy z lidí dostaly,takže se nebudu nervovat,a nechám to bejt ...


Avatar uživatele
Stříbrný

Já jsem již dávno snížil na 3/20A z 25A. Pro dvougenerační domek, mnoho let bez problému, i když pečou dvě trouby a ...
Takže pro panelákový byt 3x25A je příliš..

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Typické. Všichni všechno ví ale do porovnávače nikdo nic nevložil.

Milá led, nevím na koho to vaše mentorování je míněné, jestli na mne, tak jste vedle, já píši že mám 3x 25, což byl až dosud běžně instalovaný jistič pro rodinné domky. Jenže podmínky se od roku 2017 podstatně změní. Tak podstatně že ERÚ dává půl roku občanům k vyjádření.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Kalkulačku opravdu fungue, je od oficiální státní instituce.

Nicméně pořád asi bude dost lidí, kterým je to fuk, ale nadávat budou.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Navíc pokud vím , bydlíte na Slovensku.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Pán kolega, použila som vzor. ako matematik ste určieli, že čísla sú zaokruhlené, ale princíp počítania nepozerá na hranice. Pozrite si napríklad odpoveď orwela, ktorý opisuje problémy pri nedostatočnom istení.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1122
Zlatý mosoj 932
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 340
Zlatý Kepler 293
Zlatý Hlada 260
Zlatý marci1 257
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý annas 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.