led

Budete 29. dubna 2020 pozorovat přelet „aliendronovho bratra“ kolem Země?

„1998 OR2 je evidován jako „potenciálně nebezpečný objekt blízký Zemi“. V dohledné době však kolize s ním rozhodně nehrozí – nejblíže se ocitne 29. dubna v 11:56 SELČ, kdy bude vzdálen 6,2 milionů kilometrů. Na vesmírné poměry je to ale relativně blízko – pro srovnání: vzdálenost Měsíce od Země je 384 400 km a průměrná vzdálenost Země od Slunce je necelých 150 milionů kilometrů.

Objekt je v současnosti pozorovatelný velkými astronomickými teleskopy – jeho aktuální snímky už asi měsíc průběžně publikuje například italský Virtual Telescope Project. Během svého přiblížení může dosáhnout hvězdné velikosti (zdánlivé magnitudy) až 10, což znamená, že bude pozorovatelný i menšími amatérskými dalekohledy.“

Více na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/k-zemi-se-blizi-obrovsky-asteroid-29-dubna-cekejte-s-dalekohledy/sc-870-a-203315/default.aspx

obrázek z téhož zdroje

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne, ale jinak díky za prospříznění s BALVANEM. Bohužel Vás Excelence zklamu, nejste prvním kdo toto označení použil pro moji osobu v praxi. A s vymazlenými přívlastky jako „neotesaný“, „nesnesitelný“, přičemž jsem uvedl ukázku jen z těch, které projdou zdejší cenzurou. ;) :D :D

Pokud bude čas, tak se mrknu na uveřejněné snímky pořízené lepší technikou, než mám aktuálně k dispozici. Ale i to vidím dost bledě, tak nějak jsem v současnosti vytížen poněkud PŘÍZEMNĚJŠÍMI záležitostmi. Však to jistě znáte, bližší košile, než kabát. ;) :)

Další odpovědi
Edison

Tak to já se podívám. Vybalím teleskop, jako včera. Jistě si je s rodinkou podoben, tak abych o zdejším exotovi měl alespoň nějakou představu, jak vypadá. Mimochodem… Led, myslíte, že jso to dokonce dvojčata?

Kepler

Bohužel, nemám tak velký dalekohled, i když aliendrone si to myslí. On se ale plete pořád. Mám však obavy, že 1998 OR2 se teprve zastřeluje.

elkon

Nezajímá mě to.

Mc Merkurion

… asi ne, nahoru moc nekoukám, já spíš pod nohy … ale ještě že je to 29., bejt to o den dýl, to by bylo horší, to bude nahoře pěknej provoz, viďte ženský ???

led

Edison, v žiadnom prípade nevyzerá ako ho ukazujú hollywoodske filmy. To je len jeho mimikry. alien má v skutočnosti rozmery odtiaľ-potiaľ, v tvare takomto, jeho organizmus obsahuje toto a prejavuje sa takto: Jednoducho jeho vonkajšia podoba „verejná, pre ľudí“ je v tvare človeka.

Edison

Tak to musím vidět, to je jasný… 😁

aliendrone

led, Edison>>> Ts, ts, ts! NE, NEMŮŽETE mě vidět, to je jasné! Její Excelence led by se do mne okamžitě zamilovala (což je vpořádku), ale byl bych na rozpacích, kdyby totéž potkalo i Edisona, to snad chápete. ;) :D :D

led

Pozor na kameníky, balvánku Aliendorone!