paul1

Budeme při očkování používat ruskou vakcínu Sputnik?

Možná budeme, má být k mání někdy v létě. Jen by mne zajímalo, jak na to budou reagovat ti, co tvrdili, že při očkování nám bude spolu s vakcínou vpraven do těla i čip. Asi budou v tomto případě hezky zticha.

Nejlepší odpověď
ten který je

V tomto případě čip ne,ale místo čipu bude vpraven novičok.;-)

Další odpovědi
Gus_Fring

Dnes se šachový mistr Prymula vyjádřil, že už se mu Sputnik V moc nezamlouvá. Nemyslím si, že se sem dostane.

da ny

To co píšete, se říkalo o všech, především amerických vakcínách! :D
Pokud bude schválena SÚKL (po dodání dokumentace), může se očkovat i u nás.
Pokud ji schválí Evropa, může se s ní v budoucnu, bez problémů i cestovat-
Zatím má nejméně vedlejších účinků (poznatek ze Srbska).
Ráda si na ni počkám :))) Ruská věda i medicína byla vždy na velké odborné úrovni. Respektive, pokud se v budoucnu (v horizontu 5 let) nechám očkovat, chci mít možnost výběru. Prozatím jsem 3×, nevyžádanou přednostní vakcinaci odmítla.

plebs

Nebudeme co je z Ruska všechno je špatné

Kepler

Zatím není rozhodnuto a zřejmě dlouho ještě nebude. V tuto chvíli podle Prymuly opravdu není možné Sputnik využít. Doufám, že ani využita nebude. Je to první vakcína na světě, tedy ušitá horkou jehlou a proto k ní mám nedůvěru.

Ametyst

Záleží na tom, co schválí ideologická komise, když už se z očkování dělá politika typu “přátelská x nepřátelská vakcína”.

led

Covidu je úplne jedno akou rečou hovorí vakcína proti nemu, ak je dostatočne účinná. Politiku do liečby nepleťte!
Ak padnete a „nepriateľ“ vám podá pomocnú ruku, odmietnete ju? alebo necháte „múdrych“ najprv zasadať, mudrovať a… než skončia, už nebudete potrebovať žiadnu pomoc. Len plač a slzy nad vašim telom.

autacek

Legrace je, že oficiální zvažované možnosti jak se prokazovat že jste očkováni (čímkoli proti covidu), je dle včerejších zpráv buď speciální doklad, nebo čip!

Jinak pochopitelně že nevyužití všech možností vakcinace a stavění jakýchsi politických bariér znamená hazard s lidskými životy a krev mrtvých na rukou dnešních mocných, co o tom rozhodují tak, aby se zalíbili EU a USA.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Pro „led“ – já jsem to myslel tak trochu jako vtip. Moje motto je pro každý den:" Den, kdy jsem se nezasmál, pokládám za ztracený" (Aristofanes).
Jinak ještě – včera po shlédnutí relace „168 hodin“ ve 21,20 hod na ČT1 jsem nabyl dojmu, že je to vše podfuk. Paní Nora Fridrichová tam uváděla, že prohlášení ruské strany, že vakcína byla schválena není pravdivé. Byla údajně schválená jinou institucí se stejnou zkratkou jako normálně se vakcíny schvalují (teď nevím přesně název příslušné evropské organizace). I další konání tam bylo prezentováno spíše jako reklama a fabulace. Tak nevím. Ono se to časem snad nějak vyvrbí.

led

Občas je možné humor pochopiť, alebo zámerne vykladať, ako fakt. Jediná Pravda a žiadna iná…

Ametyst

Paul1: Nora Fridrichová je známá probruselská aktivistka, ta vám pravdu nikdy neřekne. Natož o Rusku.

elkon

plebs – odpověď přesně odpovídá nicku.

led

plebs a všetko, čo je z (vložte si názov štátu podľa svojho svedomia a vedomia) je dobré?
Plebs, nie ste hlas ľudu, aby ste sa mohli vydávať za ľud (ples). Nikdy nie je všetko, či už z tej strany alebo inej, len dobré alebo len zlé. Nie sme v „čiernobielom kráľovstve“, kde majú len 2 možnosti: ano/nie.