TomDG

Bude v roce 2030 doba ledová?

Ahoj, chci se zeptat. Četl jsem, že by v roce 2030 měla nastat menší doba ledová na nějakou menší chvíli. Zarazilo mě to, že naopak v létě (tento rok 2015) psali, že rok od roku mají být větší teploty a bude se to zhoršovat. Co je tedy pravda? :) děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud přijmu obecnou definici doby ledové, pak určitě v 2030 nenastane – tak rychlé změny klimatu nejsou (resp. byly-li by, nemuselo by to živočišstvo na Zemi už trápit)…
😉
Co je „pravda“? – čertví, ale myslím, že čteš nějaké fťákoviny…
😉

Další odpovědi
Šidlo

  1. teraz sa otepľuje, extrémy počasia môžu byť aj zo znečistenia
  2. ľadové a medziľadové doby sa striedajú
  3. veda nemá presnú metódu, ako predpovedať dalšiu dobu ľadovú

teraz je zbytočné sa týmto trápiť

anonym

Z geologického hlediska je cm asi tak miliarda let. Pročež věz, že něčeho takového se nikdy nedožiješ. Především však pochybuji, že si lidé nechají přírodu přerůst přes hlavu. Respektive budou se snažit přírodu ovládnout a buď se jim to zdaří, anebo ne. V každém případě za lidského bytí se s touto planetou budou dít divy… (Pokud nezvítězí příroda a lidstvo nezanikne.)

jirka F

no to by bylo vynikající(myslel jsem to ironicky) dobu ledovou jsme ještě nezažili ale myslím že bude 2030– 2040 jen se budeme muset tepleji oblékat a zima bude celých 10 let ale myslím si že určitě bude taky jsem o tom četl že slunce snížií svojí sluneční aktivitu a i vánoce budou na sněhu mrznout bude až kolem hrozných – 50 bude taady jako na sibiři a my budeme nosit kůže z medvědů atd. já se troho naneštěstí dožiju bude mě 32 let tak bohužel uvidím celou dobu ledovou ve své kráse.

ivzez

Podle mne je to stejně zaručená zpráva
jako ta o konci světa 21. XII. 2012…

marci1

Názory a teze se různí. Pravděpodobně se změny teploty na Zemi vyvolané výkyvy sluneční aktivity neprojeví, jelikož budou vyváženy vlivy globálního oteplování způsobeného lidskou činností. 🙂

„Jedním z klimatologů, kteří možnost příchodu nové malé doby ledové odmítají, je Georg Feulner z Potsdam Institute on Climate Change Research. Feulner spolu s dalšími odborníky v roce 2011 napsali studii, v níž došli k závěru, že se změny teploty na Zemi vyvolané výkyvy sluneční aktivity neprojeví, jelikož budou vyváženy vlivy globálního oteplování způsobeného lidskou činností. "Průměrná světová teplota by v důsledku snížené sluneční aktivity měla kolem roku 2030 poklesnout maximálně o desetinu stupně, zatímco vlivem lidské činnosti by naopak měla průměrná teplota na Zemi od průmyslové revoluce do roku 2030 stoupnout o 1,3 °C,“ odhadl Feulner pro Washington Post."
Více ve zdroji: http://www.in­vesticniweb.cz/2015/7/2­5/doba-ledova-nas-hned-tak-neceka/

anonym

Snad jo, uvidíme…