Bude v ČR jednou precedens? Přibližujeme se evropskému právu a v některé legislativě dochází ke sjednocení.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já bych řekla, že už částečně je. Zatím ale jen na rozsudky těch nejvyšších/ús­tavního soudu.

K pořádku v právu je ještě dlouhá cesta.:-(((
Je otřesné, že v podstatě stejné věci rozhodují soudy rozdílně, ztratila se tím právní jistota:-(((

Další odpovědi
setapouch

NOZ uz do urcite miry precedenty zavadi.

Pepa25

Precedens měl, má a bezpochyby bude mít významnější roli v anglosaském právu než v kontinentálním. Nevím, co by na tom mělo právo EU měnit?