Spartaboy

Bude u televizí v budoucnosti fungovat HD ready?

Vůbec tomu nerozumím ale napadá mě jestli když koupíme televizi HD ready s DVBT 2 jestli toto rozlišení bude v budoucnosti podporováno a bude se moct babička na TV stále dívat třeba i za 7 nebo 8 let pokud bude mít to štěstí a televize se nepoláme. Když už se totiž běžně prodávají TV s ultra HD ale říkám jen mě to napadlo nerozumím tomu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Rozlišení TV na příjem signálu kódovaného v DVBT-2 nemá vliv. Akorát některé stanice budou vysílat i v HD (možná budou placené). Při koupi televizoru si ověř, zda je přístroj osazen tunerem pro DVBT-2 a kodek H-265.

Další odpovědi
autacek

HD ready zjednodušeně znamená, že televize není HD, ale dokáže si HD rozlišení převést do horšího a zobrazit jej.

Systém kódování signálu v budoucnu je něco jiného a jeho podpora příjimači za pár let je tak trochu ve hvězdách.

Czechball

HD ready je označení pro rozlišení 1280×720. Potom tu máme Full HD, což je 1920×1080. 4K neboli Ultra HD má rozlišení 3840×2160. HD ready neznamená nic o převádění obrazu pod rozlišení HD. Televize, která má HD Ready dnes, bude fungovat klidně za sto let. Pokud do ní půjde rozlišení vyšší než má, prostě ho zmenší pro svoje. Takže pokud jde o kompatibilitu, vaše televize vydrží. Nemyslím si však, že televize, kterou popisujete, byla nějak extra drahá, tak bych se spíš bál o technickou výdrž než problémy s kompatibilitou.

autacek

Vepište odpověď…Norma upravující kritéria pro televizory označené HD Ready říká, že takto označený televizor musí umět obraz ve vysokém rozlišení (např. 1920×1080) zpracovat (přijmout přes AV vstup HDMI či YUV, pozor, nemusí to být přes tuner), ale nikoliv zobrazit 1:1. Proto televizory označené logem HD Ready signál v plném vysokém rozlišení (Full HD – Blu-ray, DVB-S2 apod.) přepočítají (degradují, tzv. down-sampling) na rozlišení svého zobrazovače.

Ale věřte si čemu chcete… HD Ready nebrat 😉