Avatar uživatele
Zlatý

"Bude to vražda?" napsal...

Dejme tomu že někdo vystřelí na svou oběť..z bambitky..no a kulka uvízne oběti v těle, blízko srdce, tak že nepůjde operovat, nicméně postřelená osoba bude žít dál s kulkou v těle a útočník půjde sedět za pokus o vraždu. Za nějakých osm let střelce pustěj a bude si žít dál vlastní život a o mnoho let později, kdy už budou oba aktéři staří, oběť zemře a ukáže se že to nebyla přirozná smrt, ale že v důsledku ochabnutí svalstva nebo něčeho jinýho (to je fuk), se kulka posunula ze svého původního místa blíže k srdci a dotyčnému způsobila smrt.

Otázka zní, bude to vražda? Bude střelec opět souzen, tentokrát za vraždu, i když nastala 30 let od vystřelení kulky a i přesto že už si odseděl trest za pokus o vraždu?

> http://www.youtube.com/…

Jo, a otázka je ze 100% vymyšlená. Říkám to proto, kdyby náhodou zase přišel Dr.Axl a tvrdil, že opět kecám, že se mi nic takovýho nestalo. Tak skutečně nestalo, ono je to někdy asi těžký poznat...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že nelze znovu odsoudit střelce za tentýž trestný čin.
Doplňuji:
soudit (ne odsoudit)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podle českého práva by ho znova nesoudili. Nebude totiž souzen za pokus o vraždu, ale za vraždu ve stádiu pokusu. Pokus se podle zákona bere jako dokonaný trestný čin.
Doplňuji:
Já mám tvoje otázky ráda. Fantazie je důležitou složkou myšlení.


Avatar uživatele

No myslím, že za 30 let už těžko, nevím jistě, ale myslím, že i toto by bylo promlčeno. A jinak mám takové tušení, že se považuje roj co se týče nějakých souvislostí. Tudíž pokud by zemřel do roka, tak by mohl být jeho čin překvalifikován, ale jak říkám nevím to jistě.
Běžně se to děje třeba u nehod. S těžkým zraněním, případně následně úmrtí.


Avatar uživatele
Zlatý

Taky jen hádám,nebyla by to vražda,taky si myslím že vraždy nemají promlčecí dobu.
Hm ty vždycky něco vymyslíš a babo raď :))
No baba jsem ale rozhřešení ti nedám:))


Avatar uživatele
Bronzový

viděl jsem přesně o tomhle film s Hopkinsem ..... jak ho manželka podváděla a on jí střelil do hlavy a nechal se vyšetřovat detektivem s kterým měla poměr a pak nic u soudu neprošlo a on musel být propuštěn za pokus o vraždu.... ona pak ale zemřela a byla státním zástupcem podána nová žaloba za vraždu a tentokrát ho dostali
Doplňuji:
Film se jmenuje "okamžik zlomu", ale záleží to na zákonech daného státu


Avatar uživatele
Stříbrný

Vražda je zřejmě u nás promlčena za 15 let. V některých případech za dvacet let (když obětí je více osob, těhotná žena, dítě mladší čtrnácti let, úřední osoba při výkonu pravomocí, svědek a u zvlášť surového způsobu provedení činu).


Avatar uživatele
Registrovaný

Když věděl, že je postřelen proč si to nenechal vyndat? Za to, že se mu to posunulo po 30ti letech si ve směs může sám, neměl si to tam nechat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Adiska: jsou jistý případy, kdy se kulky nebo šrapnely nevyndávaj, a to když je sama operace riskantnější něž ponechání cizího předmětu v těle

většinou se to týká srdce, mozku nebo aorty, kdy by mohl být pacient operací přímo ohrožen na životě, ono imunitní systém si to stejně obalí nějakou svojí vytuněnou nepropustnou tkání (já tomu říkám kokon z člověčího sajrajtu), takže do těla se pak z toho předmětu nedostávaj žádný nebezpečný látky a nebezpečí víceméně nehrozí...

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Pájo: no právě že to není tentýž trestný čin, předtím to byl pokus o vraždu a teď už se jedná o vraždu, což jsou dva různé zločiny..

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Nejsem právník, jen odhaduji. Případ střelby by byl uzavřen, střelec by svůj trest odseděl. Uzavřená věc.
Že se kulka v těle poškozeného posunula a způsobila tak jeho smrt, je jiná věc. Jak dokáže lékař nebo právník, že si posun nezpůsobil postřelený sám?
Navíc... po tolika letech (30) by celá věc byla pro právníky promlčená... nebo ne(?)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

No, jak kde. Co se týče spojenejch států tak mi zní v uších fráze "na vraždu neexistuje promlčecí lhůta". U nás je to myslím 20 let, pamatuju že před 3 rokama přišel nějakej cigán na policejní stanici, řekl "dobrý den, já sem před dvaceti lety vražidil, nashledanou" a zase odešel...

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

bolak: Cikánovi bych ty počty nevěřila. Řekne dvacet let a ono to bylo před dvěma hodinama...

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

to víš, hodiny se berou až v první třídě...tam se málokerej dostane..

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

:-D

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.