dudu

Bude to pro Jaromíra polibek smrti?

Putin vyznamená písničkáře Nohavicu. Za „upevnění přátelství mezi národy“.
Zdroj: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/572913/pu­tin-vyznamena-pisnickare-nohavicu-za-upevneni-pratelstvi-mezi-narody.html

Nejlepší odpověď
Muffz

Nebude, Nohavica je jakousi ikonou Moravskoslezského kraje, navíc v tomto kraji nemáme takové antipatie k Rusku jako mají Čecháčci. Já mu to přeji, vztahy s Ruskem jsou do budoucna velice důležité a je třeba na nich pracovat jak politicky, tak kulturně.

PS: Těším se na diss silně prozápadních sluníčkářů :) .

Další odpovědi
EKSOT123

Ačkoliv jsem z rodiny vězněných „kulaků“, tak bych přál Rusku vše dobré. Sleduji ruskou muziku atd. Jen se obávám, že nemají dostatečný odstup uvidět sebe z historického hlediska, Ukrajince a další považují za zrádce, atd.
Nohavicu moc nesleduju, zdál se mi jeden čas moc mělký či laciný, ale možná to tenkrát byl ode mě unáhlený názor bez většího zkoumání. Proto neznám důvod toho ocenění. Ale v tom odkazu, co dáváte, někdo v komentářích poukazuje na to, že Putin asi neví o této jeho písničce: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1hT9SYAQ208
V ní smiňuje druhé krveprolití v Katyni. O tom prvním se vedou spory, jestli je to věc Němců či Rusů, o tom druhém zase existují i dost šílené konspirační verze, že nešlo o nehodu.

Drap

Určitě ne. Nevidím jediný důvod proč by to polibkem mělo být. Podle vyjádření Jaromíra Nohavici, dnes jsem někde četl, si vyznamenání převezme a je na to hrdy. Přeji mu mnoho úspěchů.

Michala11

Nebude. To se podle mě politiky netýká. Bulat Okudžava byl výborný básník a to samé si myslím o Jaromírovi.

Kepler

Já myslím, že ne. Ale moc by mě zajímalo, jestli je Jarek na to hrdý.

ivzez

Bohužel nebude, na to je Jaromír mezi lidmi moc oblíbený.

Souhlasím s EKSOTem123, ani podle mne není Nohavica kvalitní autor.
Jeho texty jen „kloužou po povrchu“, jsou mělké a laciné. Stále nechápu,
že to skoro nikdo nevnímá.

dudu

Ruský prezident Vladimir Putin na slavnostní recepci u příležitosti dnešního Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. Informují o tom agentury RIA Novosti a TASS. Medaili si Nohavica převzal v Kremlu osobně.
V děkovné řeči pronesené v ruštině zazpíval Nohavica část písně Bulata Okudžavy.
Zdroj: https://euroz­pravy.cz/zahra­nicni/evropa/239376-nohavica-dostal-puskinovu-medaili-v-kremlu-mu-ji-predal-putin/

annas

Také jsem to četla.

Někteří budou kritizovat, jiní nikoliv. Je to stejně jako s jeho spoluprací s STB.

„O své tříleté spolupráci s StB Nohavica dlouho veřejně nemluvil. Až v 90. letech řekl médiím: "Byl jsem s děvkou, ale seděl jsem s ní pouze v kavárně, na pokoj jsem s ní nešel.“ Tím hezkým příměrem chtěl říct, že tajné policii nikdy neřekl nic důležitého."

https://www.res­pekt.cz/tydenik/2006/22/­tajemstvi-jaromira-nohavici

dudu

Bez komentáře:
Jestli český písničkář Jaromír Nohavica, populární i v Polsku, opravdu pojede do Moskvy pro medaili od ruského prezidenta Vladimira Putina, „ruští lobbisté v Česku zaznamenají další velký úspěch a Kreml získá nového ‚užitečného idiota‘. Škoda jen, že to bude náš milovaný český zpěvák,“ napsal zahraniční časopis Newsweek.
Zdroj: https://stars24­.cz/celebrity/ces­ke-celebrity/5907-svet-ho-ma-za-idiota-nohavica-zpusobil-mezinarodni-poprask

Drap

Dlouhý mastný vlas a celá kavárna teď praskne závistí.