AnnMary

Bude to fungovat?

Prosím o radu, bude kompatibilní tento objektiv http://www.eba­y.com/itm/Canon-Mount-Quantary-AF-70-300m-1-4-5-6-58mm-Japan-LDO-Macro-/291217262145­?pt=Camera_Len­ses&hash=item43cde6c641 s Canonem EOS 1100D. Psala jsem prodejci, zatím nereaguje a na webu jsem info nenašla. Dík

Odpovědi
mosoj

Mowla zase odpověď 00 !!
Důvod koupě je jasný, cena. I laciné objektivy se dají sehnat, ale ne u nás.

Pokud to má bajonet Canon ( a to zřejmě má), mělo by to fungovat, Quantaray je Emerickej název Sigmy, ale i podle obrázku je to špatný, todle není nejlepší volba, sou hrozně pomalý. poruchový a opticky nic moc, je to takový „letní“ sklo co ti udělá dvakrát radost, když ho dobře koupíš a a když ho dobře prodáš :lol: :lol: :lol: , navíc u toho blbnou motorky, starý bch se bál!
http://objekti­vy.heureka.cz/sig­ma-70-300mm-f-4-5_6-apo-dg-macro-canon/ takhle u nás, ale lepší je
http://objekti­vy.heureka.cz/tam­ron-af-70-300mm-f-4-5_6-di-ld-macro-canon/ , sice taky žádnej rychlík, ale opticky podstatně lepší.

Doplňuji:
Odpověď jsem konsultoval nikoliv s mowlou ale s dobrými fotografy i profesionálními !! Od nich jsou také návrhy na Sigmy u nás.

Emefej

Fungovat to pravděpodobně bude, ale já bych bez možnosti vyzkoušení nekoupil objektiv ani za stokorunu.

Pro Mosoje, tenhle kousek jí rozhodně dvakrát radost neudělá, to prostě dobře neprodá.

setapouch

Má to objímku pro Canon, mělo by. Ale nejsem znalec Canonu.

anonym

Proč se koukáš po objektivech na e-bay? – konkrétně tento prodejce u této nabídky ti jasně píše, že zboží do Česka nepošle…
___
Kupovat ´skla´ takovým způsobem, jaký zjevně zkoušíš, je nesmyslné – obejdi si zavedené fotobazary, vždycky si objektiv v klidu vyzkoušej (zejména u starších ti nebude fungovat automatické ostření, měření expozice ani motorový zoom). Vyzkoušej si i to, že ohniskovou délku objektivu určeného pro FullFrame musíš na velikost snímače v 1100D přepočítat – crop je v tomto případě cca 1,6 (to znamená, že objektiv pro FullFrame o f=100 se na tvém foťáku bude jevit jako f=160!!) – a navíc ti prodavač – v případě potřeby poradí…
😉

mosoj

Mowla, s tím crop faktorem jsi dost přehnal, že ?

anonym

Mosoji – EOS 1100D má snímač 22,2×14,7 mm – tak jaký bude crop vůči FullFrame (36×24)??? No???
___
Pokud jde o starší objektivy – i u nás se dají sehnat skla ze starších foťáků (analogů), aplikovatelná na digitály, okolo 1.200,– – 1.500,– (což cca odpovídá ceně $40 + doprava)- jen je potřeba je vyzkoušet před koupí.
___
Jediné – v čem s tebou mohu souhlasit je, že nové sklo je nové sklo…
😁

mosoj

APSC snímač má 1,6, zaměnil, jsem s tvým f = 160.

Jinak u nás jsou větší zlodějové.