Čecho_slovák

Bude to dobrý podnikatelský záměr?

Prosazují se elektromobily, u některých čerpacích stanic jsou nabíjecích stanic, ale z rozmachem elektromobility se bude stávat, že někdo z takovým autem musí zastavit někde v půli cesty, protože mu došla šťáva. V kanystru si ji nedonese z nejbližší čerpací stanici a tak využije služby „mobilní dobíjecí stanice“. Na zavolání přijede služba, nabije akumulátory a řidič za poplatek může klidně odejet.
Co vy na to?

Odpovědi
JežíšKristus

No jasný, proč ne. Mně se to taky neustále stává, že mi dojde nafta na půli cesty. Kdybych jen věděl, co s tím dělat ☹

Schluker

Tohle je pomerne stara myslenka. Ruzni vyrobci aktualne zkousi zprovoznit ruzne technologie dobijeni “v poli”.
Jednodussi varianta je proste odtazeni k nabijecce.

Pepa25

Je to nesmysl. Ani dnes si nikdo nenosí „kanystr z nejbližší vesnice“ (pokud vy ano, tak jste výjimka), ale při nepojízdnosti se nechá odtáhnout. Navíc elektromobily mají podstatně preciznější sledování zbylé dostupné energie než spalováky (tam na ukazateli počet litrů nevidíte, jen orientačně), případně i dojezdové programy.

zjentek

Lepší máš pojízdný porno taxík!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dubraro

Nejsem si jistý, jestli je vůbec možné táhnout elektromobil s vybitou baterií. Bez „šťávy“ tam můžou nefungovat brzdy, řízení, možná nejdou ani otevřít dveře. Takové auto se bude spíš muset naložit na odtahovku.

Čecho_slovák

Myslíte, že elektromobily budou mít na dálnici povoleno, aby byly taženy jiným vozidlem? Pokud ano, ze záměru ustupuji.

elkon

Z pohledu zákona, je jedno čím je auto napájeno, pokud stojí nepojízdné na dálnici. Jedině odtahovka, žádné tažení na laně.