zjentek

Bude „těžká věda“ sám si vyměnit baterii v mobilu?

Tak baterie do mobila stojí tři stovky, zatímco výměna baterie (včetně nové baterie) stojí osm set. Tak si říkám, že bych se do toho raději pustil sám a za zbylých pět set si můžu dát třeba večeři se sousedkou někde na intimním místě. teď jde o to, jestli to zvládnu. myslíte si, že výměna baterie v mobilu bude veliká věda? Přímo jako atomová? Anebo to dokáže zvládnout i laik, pokud je šikovný, manuálně zručný a především fyzicky zdatný? Děkuji. (;

Nejlepší odpověď
Roman71

No, otázkou stále zůstává koncepce telefonu. U většiny starších se dala baterie snadno vyměnit v domácích podmínkách a nebylo co řešit. U většiny novějších modelů už to tak snadné není. Buď telefony nejsou rozebíratelné, nebo jsou (v tom horším případě) zalepené kvůli prachotěsnosti.
Ve výsledku je to cena baterie plus práce technika.. a je po večeři 😉

Další odpovědi
Kepler

Sice nevím, jaký máš model, ale u toho mého, co je starý cca 3 roky, to jde hladce. Jen jsem musel najít místečko na rohu, kam se vešel nehet a zadní kryt jsem odloupl. Zbytek už byl jen sranda.

elkon

To musíš vědět sám, jestli to dokážeš, nemá smysl se ptát lidí, kteří tě neznají.

nyjono

Jak píše Roman, např. můj telefon nelze otevřít a baterii vyjmout.
Teda asi jde, ale ne laicky.
A ještě… mám dotaz…co nezvládneš? Vypadá to, že máš pochybnosti o večeři se sousedkou na intimním místě 😁 😁

Dochy

Když sis telefon kupoval, měls baterku zvlášť a vkládal ji tam sám, nebo už byla zadělaná uvnitř? Ty telefony co mají baterii laicky měnitelnou ji zpravidla mají v krabičce vedle. O tom zda se pustit do výměny zabudované baterie bych hodně dlouho přemýšlel. Asi jen u telefonu u kterého už by mi nevadilo to „nebo“ při „buď a nebo“.

Emefej

Od roku 1997 mám už třetí mobilní telefon a ve všech jsem si baterii několikrát měnil. Je to úplně triviální.

Hlada

Nejdřív je potřeba opatřit si k uvažovanému typu servisní návod nebo aspoň instruktážní video demontáže a pak zvážit své možnosti. V Číně se dá koupit sada nástrojů.
Osobně odmítám kupovat cokoli, co není opravitelné.

zjentek

Romane, tak já vím, že je to práce technika. Jenže, MUSÍ tu baterii měnit ZA MĚ? Fakt je to nutný? Mně třeba přijde divný, když k CHLAPOVI u káry na Shellce přistoupí zřízenec a zeptá se ho, zda mu má natankovat… no to bych mu v tu chvíli ale takovou jednu natankoval! Přece chlapi si dělaj všechno sami, DOKUD TO JDE. Teda až na to jedno, ale to jsme už někde jinde… a tam je kolikrát fakt potřeba si připlatit. (;

Roman71

Zjentku, já chápu, že tě to trápí a nejradši by sis tu baterii vyměnil sám, jenže.. může se ti stát, že se ti při pokusu o vloupání se do telefonu praskne displej nebo dotykový panel na displeji a co potom? Můžeš pak jako já občas s povzdechem poznamenat, že jsem si měl po WC umýt ruce, jinak by se to nestalo 🙂

Nechci tě od toho odrazovat.. pokud se na to cítíš a telefon se ti bez poškození povede otevřít, jdi do toho 🙂 Zavřít už půjde taky.

Schluker

Tak to doporucuju nejezdit na dovolenou do New Jersey. Tam si clovek sam nenatankuje…

Mimochodem, to by jako chlap mel mit dovednosti v rozsahu vymena zarovky az sestrojeni TOKAMAKu? Obcas jenlepsi a hlavme jednodussi se vykaslat na hrdost a jesitnost a nechat nekoho jineho sby se o to postaral :)

Pepa25

Ono je to relativní, ale nějaká hranice jde najít. Třeba kolem auta, což byla klasická oblast DYI (česky „udělej si sám“). Např. žárovky si měním i na mém moderním autě, kde to znamená strávit nejaký čas zjišťováním, co a kde vlastně zmáčknout. Nejvyšší level bylo, když jsem kdysi na pracovní cestě píchl a v jistém městě v pohraničí na náměstí před zraky romských spoluobčanů sundal sako, vyhrnul rukávy a měnil rezervu… 😉 To už bych ale obecně nepožadoval. Za mě údržbu + jednoduché opravy by měl člověk zvládnout sám, na zbytek jsou specialisté …