hapiky

Bude teď posledně objevená exoplaneta podobná Zemi konečně tou, kterou vědci tak urputně hledají?

Samozřejmě kromě té gravitace!!!

https://tn.no­va.cz/clanek/ved­ci-objevili-zatim-jedinecnou-exoplanetu-mohla-by-hostit-zivot.html

Nejlepší odpověď
Kepler

V žádném případě a už vůbec ta exoplaneta není podobná Zemi. To že vědci našli ve spektru přítomnost vody ještě nic neznamená. Ta je i na většině těles Sluneční soustavy, včetně komet, Měsíce, Marsu, dokonce i na Merkuru. Podmínek pro vznik života jak ho známe je mnohem víc: kromě kapalné vody a příhodné teploty i přítomnost atmosféry, magnetické ho pole a s tím spojené radiace od centrální hvězdy, radiace z okolního vesmíru aj. Gravitace by nemusela být překážkou, organismy se dokážou přizpůsobit. Jenom člověk ne.

Další odpovědi
aliendrone

No, astronomové hledají exoplanety už dlouho, ale netuším o nějaké planetě, kterou by „urputně hledali“ (to se btw dá řící o všech). Pokud máš na mysli planetu podobnou Zemi, tak tahle to určitě NENÍ. Na druhou stranu to, že detekovali vodu (páry) a je v „obyvatelné zóně“ hvězdy (bez ohledu na radiaci) je sice nadějné pro potenciální existenci života (na principu, který ZNÁME), ale nic dalšíhio z toho neplyne (neznamená to, že je tam život). Takových planet už objevili povícero.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_poten­ci%C3%A1ln%C4%9B_o­byvateln%C3%BDch_e­xoplanet

nyjono

První, co mě napadlo, po této informaci, že lidi likvidují Zemi a hledají něco, kam se možná přesunout.
Časem.
To jako, že budou likvidovat další planetu?