Kelt

Bude ta karta ještě použitelná, nebo ne?

Mám 8 GB kartu, kde mám nahrané skladby. Předtím jsem všechny soubory, které na kartě byly, tedy i ty od výrobce, smazal a znovu nahrál jiné soubory. Nyní mám nahráno asi 4 GB souborů, které nešly vymazat, přesunout, nakonec jsem kopírováním přesunul soubory na jiný disk, abych je zachránil. Kopírování trvalo cca 10 hodin. Nyní každý soubor mažu, to mazání trvá několik minut u jednoho souboru. Při zapojení do mobilu mi to charakterizuje chybu. Půjde tu kartu ještě zachránit? Buď si vložím soubory, které jsem odebral ( a to nevím, zda budou všechny), nebo kartu budu formátovat, buď nyní, se 4 GB, nebo po vymazání všech souborů. Taky mohu kartu vyhodit a koupit si novou. Zajímá mne, zda karta mohla být vadná, nebo se stala vadnou po vymazání souborů a zda je možné to vložením těchto souborů obnovit. Děkuji.

Odpovědi
Mc Merkurion

… todle bych vůbec neřešil, koupil bych novou, ztráta souborů je pro mne bolestnější, než se rozloučit s kartou …