Ušel ventil

Bude stačit karta na nahrávání ve Full HD s rychlosti čtení i rychlosti zápisu 10 MB/s?

Minimální rychlostí čtení i záznamu 10 MB/s, Maximální rychlost čtení 30 MB/s.
Karta je Class SDXC

Nejlepší odpověď
Edison

A FPS? A jaká norma rychlosti je na karte uvedena? Class, U, V…? Někde je tu na to už zodpovězený dotaz.

Další odpovědi
aliendrone

Primárně závisí na nastavení kodeku komprimovaného videa – od toho se odvíjí bitrate a následně potřebná třída karty (protože kontinuální čtení/zápis je výrazně nižší, než peakový)!

Z toho co píšeš se asi jedná o class V10 – U1, ergo by měla stačit na FHD (1080p), raději to ale ověř!

Pro lepší pohopení jak je to s těmu „účky“: https://www.f22­.cz/sd-karty-jak-si-vybrat/

Petr1491

Určitě bych si také dával pozor, aby danou kartu zařízení podporovalo. Už jsem se setkal s tím, že třeba kamerka vzala kartu s max. kapacitou 32 GB, takže pozor na to.