láďa1

Bude se zvyšovat od nového roku nájem v družtevních bytech?

Nebo se zvyšování nájmu záleží na vedení družstva?
Doplňuji:
Myslím tím nájem za m/2.Voda a elektrika se platí vodárnám a elektrárnám.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud má člověk družstevní byt, tak je spoluvlastníkem družstva. Jednou za rok musí proběhnout členská schůze a tam by se mělo rozhodovat. Záleží, jak máte napsané stanovy družstva. Ty si můžete stáhnout z obchodního rejstříku a přečíst si je. Pak budete vědět, zda může představenstvo zvýšit nájem samo od sebe, nebo jen se souhlasem členské schůze. Naše družstvo si to schvaluje na schůzi, ale u vás to může být jinak.

Pokud má družstvo dostatek financí, nebo třeba i příjmy s pronájmu, tak ty zvýšené náklady může pokrýt i z toho. Opravdu je to velice individuální.

Další odpovědi
pusinka50

Budou se zvyšovat ceny vody, elektřiny a plynu, což se zvyšuje každoročně. Tak myslím spíš záleží, jak máte nastavené zálohy a jak vysoké případné přeplatky v ročním vyúčtování, aby vám to na pokrytí spotřeby stačilo. Když družstvo uzná, že by vám to nemuselo stačit, je v jeho pravomoci nastavit nájemné vyšší