Kazatel

Bude se vymáhat splnění povinnosti očkování exekučně? Jaká bude sankce za nepodvolení se?

Nejlepší odpověď
Emefej

Povinná očkování – zákon 258/2000 Sb., paragraf 45 a následující
Sankce – zákon 334/2002 Sb., paragraf 29

Další odpovědi
JežíšKristus

Podívejte se do zákona, povinné očkování máme již roky.

annas

Při rozhovoru s odborníky v TV Barrandov jsem slyšela návrh: bude se platit pokuta. Ozvaly se zástupci PČR , hasičů, že ti neočkovaní rozvážou pracovní poměr, takže bude těch zaměšstnanců nedostatek. Odborníci ještě tvrdili, že ti, kdo jsou 2× očkovaní jsou na úrovni neočkovaných. Ale podle statistiky jsou očkovaní, ale zbytečně?

Nemám J. Soukupa ráda, ale rozhovory s odborníky, lékaři z různých klinik mě zajímaliy. Ale všichni opakují, že očkování je budoucnost, neřeší současnost.

Důchodce nemá kam odejít, takže musí počkat,, i zda vyjde zákon. o povinném očkování.

Ale jak je možné, že se president nakazil v nemocnici Covidem.. Podcenili zřejmě testování těch, kdo za ním přišli. . Dnes jsem četla, že se ministr Vojtěch nakazil covidem. Domnívám se, že byl určitě očkovaný.

Před 3 roky jsem místo do chleba řízla do palce, Nůž zajel hodně hluboko. krvácela jsem, Šla jsem hned na chirurgii, lékař se ptal, kdy jsem byla očkovaná proti tetanu. Pamatovala jsem si rok a měsíc, nikoliv datum, takže mě poslal pryč, že si musím od lékařky přinést potvrzení o očkování. Chyběly mně 3 dny, ale proto mě obvodní přeočkovala jen jednou dávkou, protože nešlo o velký rozdíl do konce účinnosti. Teprve s potvrzením mně lékař další den palec zašil. Možná v budoucnu bez očkování se zákrok bude platit ve stanovené výši podle zákona.

https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/ministr-vojtech-onemocnel-covid-19-ma-mirny-prubeh/2124582

orwell

Těžko říct, ale bude to ještě zajímavé. Zejména vzhledem k tomu, že i pouhé požadování informace o podrobení či nepodrobení se vakcinaci je podle rozhodnutí Ústavního soudu protiprávní!
Pokud se v rozhodnutí ÚS začteš, určitě ti neunikne věta: „Očkování proti onemocnění způsobenému virem covid-19 je dobrovolné.“ Takže kdo by si troufl sankcionovat neočkované?
Kompletní vyjádření Ústavního soudu z 18.11.2021 si můžeš přečíst po rozkliknutí „Zde“ v textu, viz https://fakta24­.cz/informace-o-ockovani-proti-covid-19-je-duverna-rozhodl-ustavni-soud-1690/

xiperio

Vše bude v příslušném zákonu, pokud bude.

Ametyst

Pokud bude očkování proti covidu povinné, musí se začít uznávat protilátky. Do toho se nikomu nechce.:-)

da ny

Podle zákonů.
Doufám, že ješitnost a diktátorství nebude vítězit.
Je smutné, že se opět rozhoduje od zeleného stolu….
„Lékař, 44 let praxe: Toto ihned, ihned! Lockdown ne. Povinné očkování ne.“
https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Lekar-44-let-praxe-Toto-ihned-ihned-Lockdown-ne-Povinne-ockovani-ne-684501?fbclid­=IwAR0axWhptJtyH­LOFRjd86hOVfk0cEG_2VTwr­1dsEm6UxDo8C6xSzGm0B­Cz8

Pepa25

orwell: ten odkazovaný výklad nálezu ústavního soudu je manipulativní: https://manipu­latori.cz/ustav­ni-soud-napsal-ze-nezjistuje-pocet-ockovanych-soudcu-nikoliv-ze-je-informace-duverna/

da ny

Pepa25
Otázkou by bylo, kdo „rozhoduje“, co je hoax, kdo manipulátor. Internet a papír toho, snese mnoho ;)
Několikrát se stalo, že z tzv. Hoaxu, dezinformace, se za několik měsíců/let vyklubal fakt. Příkladem mohou být informace kolem 11. září 2001.
Další „zajímavosti“ v dokumentu:
https://otevris­voumysl.cz/pad-kabaly-konec-sveta-tak-jak-ho-zname-1-10/
Věci jsou někdy i jinak, než se zdají být….

da ny

To nevím.
Doporučení x vyhláška x zákon x Ústava ČR. Ono to nařízení, sankce má svá úskalí.
Povinné očkování budoucí vláda zatím neplánuje.
Přínos profesní povinnosti očkování: sníží se stavy hasičů, policistů, zdravotníků. Už nyní je jich nedostatek.
Také je z nesvobodné společnosti kam emigrovat, kde se usadit. :D
Jestli zemřou ohrožené skupiny (80+ /stouplo po očkování o 45%/. 60+), po očkování nebo na těžký průběh covid onemocnění, může být státu celkem fuk. V obou případech skončí vyplácení důchodu.