autacek

Bude se případně ČR soudit, když si myslí o střetu zájmů něco jiného než Brusel?

A je Vám jasné, že v případě „prohry“ ČR tato přijde o miliardy, ale příjemce dotací nic vracet nebude a bude chráněn, neboť byl v dobré víře, protože výklad našeho státu i v případě zpochybnění EU, byl, že to v rozporu s tuzemskou legislativou nebylo a není?

Nejlepší odpověď
Drap

Odkud víš co si myslí Brusel? Z těch slátanin co tvoří někteří novináři, nebo snad z vyjádření Fialy či Kalouska?

Další odpovědi
Muffz

Je mi to ukradené. Páni poslanci ještě nepochopili, že bychom se jako stát měli sjednotit a vykořisťovat EU, jak to jen jde (tak, jak to dělají všechny prosperující státy). Ne na sebe žalovat jak ve školce. Že Kalousek neuměl investovat a vzhledem k absenci praktických znalostí ze světa ekonomiky a podnikání nedokázal čerpat dotace, je čistě jeho problém (proto taky nemůže Babišovi přijít na jméno, protože dokázal naplnit rozpočet dotacema, o kterých ani Kalousek nevěděl). A jestli si nahrabal z dotací i pro svoji firmu? Proč ne? Vždyť od toho ty dotace jsou, pokud splnil podmínky, tak jaký by měl být problém?

Jistě, že Babiš rozhoduje a řídí Agrofert neoficiální cestou. Musel by prožít tři mozkové mrtvice, aby se vzdal něčeho, co celý život budoval. A udělal by to každý.

Pokud se bude ČR soudit s Bruselem, tak to je stejné, jako se soudit se svým zaměstnavatelem, když pod ním ještě pracuju a chci pracovat dál. Prostě hloupé.

Kryšpín

Také proběhla zpráva, kolektiv právníků EU, ale nikde jsem nezjistil jaký kolektiv, možná písálků, možná marťanů a dalších.

Čím více budou do Babiše bušit, tím bude mít více voličů

dudu

Ten tyjátr okolo Babiše mně velmi připomíná jeden klasický vtip:

  • policie prohledávala bydlo jednoho aktivního cikána kvůli podezření, že načerno a ve velkém pálí kořalku. Skutečně také zařízenou palírnu u něj ve sklepě nalezli. Údajný delikvent však trval na tom, že přístroj je po rodičích a on žádný alkohol nevyráběl. Přesto soudce trval na obvinění a vynesl rozsudek. Poté se cikán začal hlasitě dožadovat, že chce být odsouzen také za znásilnění.

Na dotaz soudce koho znásilnil. odpověděl „Nikoho, ale mám na to přístroj“!!!

Edison

Těžko předjímat. Oficiální zpráva zatím k dispozici není, jen „úniky“ do některých Západních denníků.

Doplnění: A když, tak ČR bude, jako vždy, dělat mrtvýho brouka, přesněji trvat si na svém, a soudit se s náma bude Brusel.

ivzez

Nevím, jestli se ČR bude soudit a mám pocit, že si ČR nemyslí nic.
Ne/Myslí lidé a případný soud nebude záviset na tom, co si myslíme my.

Muffz

Kryšpín – to si piš, už teď znám minimálně 10 lidí, kteří Babiše nevolili, ale vzhledem k té mediální tragikomedii mu dávají podporu a v budoucnu ho budou volit. Ono je pěkně vidět, jak dosavadním koryťákům pije krev a chtějí se ho zbavit. A je jen sympatické, že se po první demonstraci z toho nesložil a neodstoupil.

Edison

Takž vyházel OSTATNÍ od koryta a teď se cpe sám. A ještě mu to nestačí a snaží se shráblout pod sebe i MOC. Sorry, ale tohle uvažování koblihožroutů je fakt hrůza… Až tu absolutní moc získá, co s ní bude dělat? Domýšlejí koblihožrouti vůbec důsledky svého jednání, nebo si neviděj ani na špičku nosu?

Muffz

Já se za koblihožrouta nepovažuji, protože když Babiš přišel, tak jsem byl skeptický a sám jsem opovrhoval lidmi, kteří ho volili v podstatě jen tak bezdůvodně. Moje sympatie si vysloužil časem svými činy a zásluhami ve vládě.

A koho bys tam chtěl? Piráty, kteří vidí politiku jak Hurvínek válku? ODS, kteří napáchali v historii už tolik zla, že to až pravda není? SPD, kteří nenabízí nic než falešnou uměle vyvolanou hysterii? KSČM, kde při jejich zvolení budou idioti demonstrovat na Václaváku každý den? Beznázorovou ČSSD, která se bojí i hlasovat při nedůvěře vládě, ve které právě jsou? Těch možností vážně moc není a ANO je pořád nejlepší volba.

Edison

Aha… takže typický volič „proti všem“? To jsme teda poklesli… Ono vůbec se dnes bojuje mnohem více proti něčemu, než za něco.

A teď mi řekni, co ve vládě dokázal?Upevnit moc, zavést soukromý špehovací systém, ovládnout všechna ministerstva a úřady a podniky vládě podléhající… A víš, co ještě chce? Zrušit senát, snížit počet posranců a většinový volební systém. Dovedeš si představit důsledky? A to není hysterie. To je jeho stranický program! Jenže lidi jsou tak zaslepení, že tohle neviděj/nechtěj vidět. Rozhazuje peníze, které nemá. A nemá je ani stát! Zavádí sociálismus nehrubšího zrna. Všem okolo se směje, až vysmívá… Řeknu to takhle: Do vítězství ANO když se ve stranách proflákl náznak průšvihu, vládal prostě padla, nebo odstoupil tu ten ministr, tu premiér… Tomu se říká reflexe… To mělo za následek několik věcí, z nichž jedna je obměna pohlavárů. V důsledku si nikdo nemohl být jist pevností své pozice, i když to nedával najevo. Ale tenhle…??? Vláda jednoho muže prakticky ovládajícího stát bez možnosti ho odvolat. A ještě by mu jeho voliči odpustili asi i vraždu a to jen proto, že on by řekl, že to je přece naplánovaná kampáň!!!

Muffz

Ne volič proti všem, ale pro toho, kdo aspoň něco dělá, má potenciál a pracuje více, než všichni před ním.
Snížit počet poslanců – proč ne? Stejně víc než polovina tam jen sedí a veze se. Kdyby se snížil na polovinu, tak by se prakticky nic nestalo. Většinový volební systém? Pro mě absolutně logická věc – vyhraješ volby → občané v tobě mají důvěru → měl bys automaticky být ve vládě. A nebude se půl roku řešit hra blbečků z ostatních stran, kteří s vítězem voleb být nechtějí, protože nechtějí dělat nic jiného, než celé volební období shazovat jejich práci a brát za to nehorázné balíky.
Ano, když se u ODSáků něco profláklo, tak to bylo podloženo a bylo to důvodné. Nemůžeš to absolutně srovnávat s mediální mystifikací, jaká panuje kolem Babiše. Až bude vydán rozsudek soudu (ne samozvaných soudců za počítačema a v hospodách, kteří o tom ví kulové), tak pak na to budu reagovat. Teď vyšla kauza AB mladší, který jeden den řekne, že byl unesen, o chvilku později, že nebyl unesen, pak že se mu v Krymu líbí a chtěl tam být, pak zas vidím žalobu Babišovy bývalé ženy na média, prostě další umělá zmanipulovatelná kauza, která má za úkol naplnit noviny a snížit důvěru, což má paradoxně úplně opačný dopad.
Btw, koho bys chtěl u vlády ty?