rena 1

Bude propouštění na amestii v roce 2011? Prosím, bude se vztahovat za řízení bez řidičáku?

Nejlepší odpověď
atriplex

Žádná amnestie nebude.

Další odpovědi
BEAES

Prezident V. Klaus dává amnestii jen vyjímečně a ve vyjímečných případech, právě dnes několik udělil…

Prezident Václav Klaus v úterý udělil deset milostí. Jednou z omilostněných je i někdejší komunistická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, která byla odsouzena na šest let za účast na justiční vraždě Milady Horákové
V případně Brožové-Polednové přihlédl prezident k vysokému věku odsouzené, k tomu, že část trestu již vykonala, a k jejímu zdravotnímu stavu.

Prezident omilostnil i ženu, které prominul zbytek trestu za zabití manžela. „Přihlédl k tomu, že byla poškozeným dlouhodobě týrána a k činu došlo v afektu po jeho předchozím fyzickém útoku. V době spáchání skutku byla těhotná,“ uvedla prezidentská kancelář v odůvodnění milosti. Žena se po dobu čtyř let nesmí dopustit trestného činu.