marci1

Bude pro klienty bank bezpečné zadávat jako druhý identifikační prostředek selfie či otisky prstů?

Mělo by to platit od 13. ledna 2018. 🙂
https://www.in­fo.cz/byznys/re­voluce-v-bankovnictvi-banky-budou-moci-zadat-otisky-prstu-ci-selfie-8735.html
Foto:Pixabay

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, bude to bezpečné. Nebo alespoň bezpečnější. Každý systém lze ošidit, u tohoto to bude obtížnější.

Další odpovědi
Kepler

Vzhledem k tomu, že se počítá s dvojím ověřením, bezpečnější to bude. Ale všechno se dá ošulit, i otisky prstů. Můžou se sejmout z vámi odložené sklenice. DNA by asi byla spolehlivější.

Radius

U některých bank se zadává číslo (jiné než číslo účtu), dále heslo a dále kód z SMS, která přijde na mobil. Pokud se to zadá špatně, je to možné jen 1× zadat správně – jinak se (přístup do bankovnictví) zablokuje a musí se osobně přijít na pobočku nebo použít tajné heslo, které mi poslali v obálce poštou.

Do svého internetového bankovnictví chodím vždy jen přes zabezpečené připojení: https