Mára.kunta

Bude pojištovna plnit, když kamarádovi půjčím auto havarijně pojištěné a on ho ožralej rozfláká?

Nejlepší odpověď
cukrar

Bude, ale bude po jištěném, to je proti tomu kdo uzavřel pojištění vymáhan náhradu. Viz zákon 168/1999 §10, ods. e

  1. řízení vozidla osobou, která při řízení vozidla byla pod vlivem alkoholu, omamné nebo psychotropní látky nebo léku označeného zákazem řídit motorové vozidlo,

Doplňuji:
Kolega Mosoj má 50% pravdu,vymáhat to budou po Vás..a vy pak po něm..

Další odpovědi
mosoj

Pojišťovna plnit bude do obvyklé výše. Případné krácení plnění bude vymáhat na tvém ožralém kamarádovi.

STRUCTOR

Vznikla li škoda na havarijně pojištěném vozidle, pak plnit nebude – pro výluku z pojištění stanovenou ve všeobecných podmínkách. Vznikla li škoda třetí osobě, pak bude poškozenému plněno z povinného ručení, ale zpětně bude vymáháno po tom kdo v opilosti škodu způsobil. Je zde ale řada dalších možností, zda měl kamarád souhlas s použitím vozidla, zda v době půjčení již nebyl pod vlivem alkoholu a další…, jež mají vliv na posouzení uvedené záležitosti.

mojitek

já myslím,že od toho dá pojišťovna ruce pryč .Pojistný plnění se nevztahuje na ožralost