zjentek

Bude pevnější skleněná, keramická anebo porcelánová konvice na vodu/nápoje?

Budu pořizovat konvici a měla by být dost odolná, protože se bude často nosit ven a vůbec častá manipulace, čili nebezpečí rozbití. K plastům máme od přírody odpor, čili nesmí být plastová. Přemýšlel jsem, proč na netu vídám keramické rychlovarné konvice, ale žádné porcelánové. rychlovarnou nechci, jen uvádím jako příklad. Keramika je „pevnější“ než porcelán? Doporučíte nějakou vkusnou, stylovou konvici na vodu k běžnému, každodennímu sezónnímu užívání doma i v zahradě, kde létá prach a hmyz, takže spíše s poklopcem, ale není podmínkou? (; (Obsah cca 2l.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Keramika je značně široký pojem, zahrnuje kuchyňské nádobí, stavební materiály (vč. cihel a obkladů), elektrotechnické materiály a různé speciální bezsilikátové materiály. Porcelán je jen jeden druh keramiky. Všechny tyto materiály i sklo mají vysokou pevnost, ale taky křehkost – snadno se rozbíjí., snad s výjimkou tvrzených skel. Vhodnějším kritériem by tedy byla křehkost a na tom jsou tyhle materiály vesměs blbě. Jak já to vidím, tak nejvhodnějším materiálem by byla nerez.

Další odpovědi
Nassin

Pořiď si mosaznou nebo litinovou.

elkon

Pokud ji seženeš, tak si pořiď kameninovou. Džbánky na pivo jsou dost bytelné, konvice tedy bude také.

paul1

Tady máte na výběr, firma je spolehlivá, máme dlouhodobě vyzkoušeno. Mají kovové skleněné i keramické. Mně se nejlépe líbí keramické. U kovových bych si nebyl tak jistý, přece jen je v tom el.proud.

Zdroj: https://www.ma­ll.cz/rychlovar­ne-konvice

nyjono

Tahle (v odkazu) se nerozbije, obsah 2 litry,. Píší, že víko je součástí balení.
Je trochu dražší, ale zase vydrží.

https://www.de­signville.cz/dzban-na-vodu-emma-blue

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Nebo tenhle >>> https://www.ke­liwood.cz/set/dzban-na-vodu

nyjono

paul1, nechápu tvj odkaz na rychlovarné konvice.
A taky nchápu poznámku o el.proudu v kovové konvici.
Zjentek přece nehledá rychlovarku.