andyana

Bude někdy ve Velké Británii vládnout někdo jiný než Král nebo Královna?

Nejlepší odpověď
arygnoc

i keď má panovník nejaké tie práva veta, fakticky nevládne – podobne, ako v parlamentných demokraciách nevládne prezident (na rozdiel od napr. usa).
vládne vláda.

takže otázka je vlastne nezmysel, pretože v británii nevládne panovník (jeho moc je obmedzená parlamentom).

;-Q

Další odpovědi
ten který je

Když se budou Britové řídit dle různých směrnic a nařízení EU,bude místo královny vládnout nějaký chalífa…

JájsemRaibek

Pokud se změní britská Ústava nebo jiný dokument, tak ano.

ReHu

To ví jen ten nahoře.
Aneb.
Kdy – někdy? To neví nikdo, co bude za desitky nebo stovky let.
Kdo ví, jestli vůbec zustane Británie taková, jako teď

marci1

Samozřejmě je to možné, i když Britové jsou velmi konzervativní a svoji královnu, příp, krále berou. 🙂
Spojené království je parlamentní monarchií. Vláda vykonává moc jménem královny (nyní, případně jménem krále), která formálně drží veškerou výkonnou moc. Podle Zákona o nástupnictví z roku 1701 mohou na britský trůn nastoupit pouze potomci Žofie Falcké (Hanoverské), kteří jsou anglikánského nebo protestantského vyznání a nejsou ve svazku s osobou římskokatolického vyznání.
Pokud by se změnila Ústava, či došlo k nějaké převratné změně, je to možné.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spo­jen%C3%A9_kr%C3%A1lov­stv%C3%AD
Doplňuji:
Panovník Spojeného království má rozsáhlé formální pravomoci, ale jeho role je především (ačkoliv ne výhradně) ceremoniální. 🙂

quentos

Nějak jsem si nevšiml, že by tam někdy vládl Čech, který by se takto jmenoval.