Kazatel

Bude někdy někdo z nejvyšších ruských představitelů souzen, odsouzen a potrestán za zločiny, za kterými formálně stojí?

Nebo již nikdo z nich nevytáhne paty z Ruska? Bude válečné zločince chránit diplomatická imunita, nebo je vůbec představa, že by došlo na spravedlivý trest, utopií?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dějiny píší vítězové, tudíž ani to nelze vyloučit (pokud Ukrajina „vyhraje“), jakkoliv o tom pochybuji.
Oni se podle mne hoši nakonec „nějak dohodnou“. Spíše mne zajímá KDY už to sakra bude. :)

Další odpovědi
Ametyst

Jestli má jít o “spravedlnost” v eurounijním střihu, tak můžou byt Rusové rádi, že k nim nesahají drápy Evropského soudního dvora. Rusové opakovaně žádali v Radě OSN o vyšetření vraždění v Buči. Zamítnuto! To jen pro trochu rovnováhy v jinak černo-bílém vidění.
Stejně by mě zajimalo, proč by Rusové stříleli po civilistech, když na Ukrajině žije mnohamilionová menšina Rusů.

Filip84

To až podle toho, „jak dopadne ta srážka. Do pokladny a prodávat lístky!“ (Zbraně pro Prahu 1975). 🙂

Ale i kdyby „srážka dopadla dobře“, je to málo pravděpodobné. RF je impérium, soudruh Putin je gosudar a gosudar se nesoudí. 🙂 Gosudar je samoděržavný!

Drap

KDO VÍ ?

paul1

Uvidíme, co přinese budoucnost.
Pro „Ametyst“
Rusů bylo okolo 17 %, ale ti už asi skoro všichni utekli do Ruska, takže bombardováni jsou už jen Ukrajinci, maximálně i Rusové ze smíšených manželstev, kterých je tam poměrně dost.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ukrajina

Ametyst

Paul: 17 % ze 40 milionů je stále víc než 6 milionů Rusů. Větší polovina ČR. 🙂