zjentek

Bude někdo ochoten mi pomoci pochopit tu wifinu?

Rozumí tady někdo trocha wi-fi signálům? Snažím se jen pochopit jednu věc:

Mám tady dosah hafo wifin a z toho k pěti z nich mám klíč pro připojení. Říkejme jim dále A B C D E. Síť D a E má mizerný signál, nemá tedy ani cenu pokoušet spojit. A dále: v síti A dosahuji nejlepšího připojení (síla signálu) jak na mobilu/Android, tak i na PC s Win7 přes USB dongl. Vlastně dle kvality a síly signálu je příjem ZE STEJNÉHO MÍSTA od nejlepšího hodnocen takto: Mobil A,B,C, dongl A,B,C. Čili potud je vše pochopitelné. Ale mám NA STEJNÉM MÍSTĚ ještě i PC s WinXP. A teď pozor, co mě zajímá: pokud TENTÝŽ DONGL přepojím z USB Win7 do USB WinXP (znovu zdůrazním že mašiny i antena se nachází furt na stejným místě, s ničím se nehýbe), tak pořadí kvality příjmu začne být následující: síť A (jinak nejsilnější) se dostává na úroveň sítí D a E, čili „nechytám se“, síť B se tím pádem dostává na první místo, jenže se zvedne její kvalita, NAČÍTÁ MNOHEM RYCHLEJI, dokonce rychleji, nežli síť A v sedmičkách, no a síť C se sice dostává na druhou pozici, ale její kvalita zůstává neměnná napříč kompama. Snad jsem popsal pochopitelně…

Dokázal by mně tohle někdo vysvětlit?

Proč se ten signál takto divně chová? Anebo jde o běžnou věc, čili normální chování signálu wifi?

Nejlepší odpověď
Arne1

Podívej, já byl ajtakem přes 30 let (než mne moje rodna vysoká škola pro důchodový věk vyrazila). Za tu dobu jsem zjistil,že ne vše je v této oblasti jednoznačně definovatelné. A na 100 procent vždy fungovala zásada KDYZ NECO FUNGUJE TAK DO TOHO NEVRTEJ. Občas se prostě nedá pochopit co a proč funguje.