FlAsh_7

Bude moje metoda učení na výslovnost hlásky „R“ (v popisu) fungovat?

R se učím tak, že si každý den 3krát říkám tuto básničku, kde místo R říkám D „Fr, frk, frky, frká, Frýdek, Frýdlant, Frenštát, fraška, fréza, frézie.“ Cvičím pravidelně. Ptám se, za jak dlouho dosáhnu při pravidelném cvičení úspěchu. A měl bych zařadit i nějaké jazykové cviky na kmitání? Pokud ano, jaké? Klidně napište/přiložte odkaz, jak byste to dělali Vy.

Nejlepší odpověď
annas

Už se ptáte potřetí.

  1. Vložila jsem vám odkaz, jak tpostupovat.
  2. Vy jste otázku vložil znova, s tím, že jste si odkaz našel sám, a postupujete podle něj. Reagovala jsem, proč jste se tedy ptal.
  3. Pokud pravidelně cvičíte, snad je úspěch poznat. Dá se výslovnost naučit, ale určitě je to snažím v raném dětství, než ve starším školním věku či dospělosti.

Obraťte se na logopeda, ten vám určitě víc poradí a pozná, zda se lepší vaše výslovnost.

Ale když čtu vaše pravidelně se opakující otázky, opět tvrdím, že byste neměl spoléhat na rady druhých, kteří vás neznají, tudíž reagují jen obecně.

Pokud vám neporadí rodiče a nevadí jim, že se často sedíte u PC, nudíte se, místo toho, abyste se učil, obraťte se na psychologa.

Zjistíte, že musíte změnit způsob myšlení. Všechny problémy vznikají jen ve vaší hlavě. Ptát se na netu se stalo vaším zvykem, přece zvyky se dají měnit. Určitě vám bude líp, když se rozhodnete sám.

Psycholog vám poradí některé postupy, abyste se zbavil jistíé závislosti na jiných a přemýšlel sám. o sobě.

Co máte v hlavě špatně, přece musíte poznat sám. Vidím, že podle otázek někdy nevíte, co chcete. Jednou hot, jindy čehý.

Další odpovědi
Drap

Nelze takto odpovědět. U každého jedince to je jiné. Navštiv logopeda a ten ti poradí a naučí tě R během pár návštěv.

Edison

To seš fakt tak hloupej, že se ptáš tady a ne osobně logopeda? Tohle ti bez odborného prošetření tvého problému na dálku nikdo normální neřekne!!!

Kelt

Jakékoli artikulační cvičení se dá sice pěkně popsat, ale provádět už není tak jednoduché. Stačí když se učím cizí jazyk a mám nastavit mluvidla na nějaký zvuk. a přitom stačí video, kde je speaker při akci a já ho slyším. Tedy podstatná je kontrola sluchem. Tak se zkus natáčet. Nezáleží co děláš, úspěch poznáš.