Kryšpín

Bude mít úspěch žaloba k Ústavnímu soudu Senátorů ČR na presidenta republiky?

Pro velezradu a další trestné činy, podle Ústavy ČR čl. 65 nelze presidenta republiky trestně stíhat, velezradu jsem nemohl dohledat.

Nejlepší odpověď
elkon

Jiná odpověď

Je to nesmyslné, pouze tím někteří odvádí pozornost od důležitých věcí a od svých malérů. A snaží se štvát proti prezidentovi. Dělá jim dobře, když mohou neustále rozeštvávat nerozhodné lidi, kteří nemají vlastní pevný názor a na všechno „hned skočí“. Někomu zkrátka dělá dobře, když na politické scéně není klid. A jiní se také chtějí takto zviditelnit. Prezident by měl někdy mírnit svůj slovník, ale jinak mi nevadí.

Další odpovědi
dubraro

nikoliv je to chybné zatěžování ÚS

1/ Není to stížnost, ale ústavní žaloba.
2/ Je pravděpodobné, že ji ústavní soud odmítne pro formální nedostatky, jak píše jeden ze senátorů v článku v odkazu.
3/ Nejsa ústavním právníkem, domnívám se, že jednání prezidenta možná není vždy ideální, ale do velezrady má hodně daleko.

Zdroj: http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/pravo-nesmyslna-zaloba-na-prezidenta-dw2-/p_politika.as­px?c=A190616_202724_p_po­litika_wag

GM

nikoliv je to chybné zatěžování ÚS

marci1

nikoliv je to chybné zatěžování ÚS

Jedná se o žalobu.

Pepa25

Kryšpíne, opět poněkud nesmyslně formulovaná otázka, proto s dovolením nebudu odpovídat. Ono je to totiž přesně obráceně: podle čl. 65 JE možné potrestat prezidenta a nejen za velezdradu, ale také „pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku“. „Trest“ není ve formě trestního stíhání, ale v rozhodnutí, že „prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt“.