Janec

Bude mít příjemce kostní dřeně dárcovu DNA v krvi? Jak dlouho?

Nejlepší odpověď
annas

Pročtěte si článek v odkazu, který se týká DNA po transfuzi či transplantaci krve a problémy, které mohou nastat.

Transplantace mění DNA

"Ve skutečném životě se mohou stát podivnější zvraty.

Například: Pachatel dostal transfúzi krve. A v ní bílé krvinky obsahující DNA dárce. Po nějakou dobu,( od 7 dní až do jednoho roku) než se obmění, může pak v těle příjemce transfúze kolovat darovaná krev s cizí DNA – „darované“ krvinky časem odumřou a s nimi i „jejich“ gentické informace.

Když někde při zločinu ukápne, policejní laboratoř ji přiřadí dárci, ale už ne současnému „uživateli“.

Podezřelí totiž pro testy DNA odevzdávají stěry z ústní dutiny. A v nich se v tomto případě DNA liší od té v krvi.

Totéž, ale už navždy se stane po transplantaci kostní dřeně. Darovaná dřeň začne trvale vytvářet bílé krvinky s DNA dárce.

Ještě víc může šokovat zjištění, že jeden člověk může mít své tělo sestavené z „kousků“ jiného člověka. A v každém kousku je jiná DNA. V soudní praxi se na to přišlo díky případům matek, které porodily „cizí“ děti atd. "

https://www.ncbi­.nlm.nih.gov/bo­oks/NBK2265/

DNA u příjemce kostní dřeně

DNA v krvi u příjemce je převzata od dárce, tedy se líší od příjemcovy původní, která se dá zjistit např v ústech. Má v těle rozdílnou DNA.

http://genetic­s.thetech.org/as­k/ask208

https://zpravy­.aktualne.cz/ex­pertka-dna-usvedci-pachatele-nebo-jeho-dvojce/r~i:ar­ticle:621942/