kurec

Bude mít Černobylská katastrofa nějaký dopad i na děti které se narodily po roce 2000?

Nejlepší odpověď
led

Každá jadrová katastrofa, nielen Černobyl, zanecháva nepriaznivé následky na živom organizme, pokiaľ bol zasiahnutý rádioaktivitou. Následky na nasledujúcich pokoleniach závisí od veľkosti intenzity a času uplynulého od zásahu „rodičov“ rádioaktívnym žiarením (v zmysle rozpadu rádioaktívneho žiarenia) a počatím „dieťaťa“…

Další odpovědi
Rocker

Myslím,že ne.A do zóny je nepustí,my tam jeli až když bylo synovi 18.

JežíšKristus

Jen pokud pojedou na výlet do Pripjati.

Kepler

U nás i v Bruselu určitě. Podle některých příspěvků se zdá, že ta katastrofa má trvající dopad dokonce i na intelekt prostých občanů i politiků ČR. Můžeme jen doufat, že to přejde dřív, než je poločas rozpadu radioaktivního stroncia i jódu.