Pajuza

Bude mi 14, a stále nemám menstruaci. Jak pak poznám že už to brzo dostanu?

Ahoj, jak už jsem psala nahoře. Potřebovala bych pomoct… Až bude (čas) že už bych to měla co v nejkratší době čekat 1. Menstruaci… Jak bych to měla poznat…? Bolesti kolem podbřiška mám i na zádech občas bolest, výtok mám také (vždy jiný ale vetšinou spiš takový bílý pak občas žlutý a málokdy se mi stává že mám i hnědý) To je asi vše :/ už nic jinýho moc nevím :D tak prosím poraďte mi c: Díky c:

Nejlepší odpověď
briketka10

Většina dívek dostane svou první menstruaci mezi jedenáctým a třináctým rokem, není ale neobvyklé, když ji dostaneš mnohem dřív, nebo naopak později. Kdy ji dostaneš právě ty, můžeš zjistit podle tělesných změn, kterými tvé tělo prochází.

http://krasna­.nova.cz/clanek/ty­akamosky/prvni-menstruace-poznas-kdy-uz-to-prijde.html
Doplňuji:
mě bylo 15 let, když přišla
a mé sestře dvojčeti 13 let ..