Matthew

Bude mě nějak stíhat nebo pokutovat firma, když se nedostavím na pohovor??? :)

Dnes jsem měl telefonát, že firma má můj životopis, jestli bych se nechtěl u nich ucházet o práci. Bylo mi sděleno kam se dostavit co si vzít sebou. Do telefonu jsem zoufale souhlasil, že se teda dostavím.

Záhy jsem ale našel na internetu jenom samé negativní komentáře k firmě a taky zjistil (což mi nebylo do telefonu oznámeno) že jde o prodej door-2-door, tedy od dveřím ke dveřím.

Na to já nervy nemám a zvažuji na pohor nejít.

Můžou mě teda dále obtěžovat, že jsem se nedostavil či tak něco ??? :)
Doplňuji:
No jelikož se pokládám za slušného člověka, tak tam tedy pro jistotu zavolám :)

Nejlepší odpověď
Drap

Nebudou tě nijaqk stíhat. Slušností však by bylo, alespoň zavolat že nepříjdeš.

Další odpovědi
terry

Pravděpodobně hledáš nějaký zdroj příjmů, když firma má tvůj životopis, asi jsi jim ho poslal.
A také to, že na netu jsou „samé negativní komentáře“ nemusí nutně znamenat to, co tam píší. Jistě může, ale také nemusí.
Někdy se jedná o většinové názory, ne pravdivé.
Jde také trochu o to, jak nutně Kč potřebuješ. Každou firmu stejně dělají jen lidi a není skupina jako skupina. Být tebou, na pohovor zajdu a zjistím víc.
Minimálně budeš bohatší o nějakou zkušenost či informaci. A těch není nikldy dost.

Nerevarin

Normálně jim zavolej a řekni, že se omlouváš, ale že jsi našel něco lepšího třeba. Za to ti nic udělat nemůžou. Rozhodně je fér jim aspoň dát vědět, že nepřijdeš.

anonym

Jak píšou přede mnou, tak tě stíhat nebudou, ale SLUŠNOST JE SE OMLUVIT.Ber to obráceně.Čekáš na někoho (opraváře,někoho s kým máš schůzku) a on nepřijde.Tak jseš taky naštvaný.Nevíš, máš čekat hodinu, dvě a nakonec dotyčný nepřijde.V dnešní době, když má každý mobilní telefon, tak není problém se OMLUVIT.
Znám to z vlastní zkušenosti, kdy firma řekne „My vám zavoláme“ a pak stále hlídáš telefon a oni se neozvou.
A také se může stát, že si to firmy mezi sebou řeknou a další firma tě už nevezme, právě kvůli tomu, že jsi NESPOLEHLIVÝ.

anonym

V první řadě by mne zajímalo, kde firma vzala Tvůj životopis. Potom bych byla zvědavá, co je pravdy na jejím hodnocení, a také bych chtěla informaci, o jaký druh práce vlastně jde.
Rozhodně bych tam zavolala, ale ne z pozice člověka, který něco nedodržel. Máš právo chtít veškeré informace předem, než se rozhodneš navštívit nějaké jednání, které Tě připraví o Tvůj čas. Chtěj vědět, oč se konkrétně jedná a možná se potom dočkáš reakce, že už o Tvou návštěvu ani stát nebudou.
Uvědom si, že v současnosti je velký problém sehnat slušnou a dobře placenou práci. Ta se jenom tak po telefonu nenabízí. Pro příště, než někomu kývneš, že se dostavíš, tak chtěj co nejvíc informací předem.
Svého času byly nabídky na práci jenom od Herbalifu, informace jsi pořádné nedostal a když už jsi někam zavolal, tak dotyčný na druhé straně „mlžil“ jedna báseň. Byla jsem hodně opatrná, přesto jsem dvakrát vyrazila „za prací“, abych nakonec zjistila, že je to stále tatáž firma.

Matthew

To Ocko: Jsem nezaměstnaný už skoro rok (když nepočítám malé brigádky a asi dvě zkušenosti s prací na zkrácený úvazek nebo dohodu o provedení pracovní činnosti.) Nedalo mi to, a tak jsem svůj životopis dal na prace.cz. Uvedl jsem co bych chtěl dělat, jakou mám praxi, školy … prostě ty základní věci v životopisu. Takže se mi ozvali na základě té mojí inzerce.

Do telefonu mi bylo velmi sladkým hlasem sděleno, že by potřebovali přijmout někoho jako jsem já na administrativní věci a že je to práce v mladém kolektivu atd atd. Příště určitě budu požadovat více informací, ale řekl jsem do telefonu že se teda dostavím a poslechnu si co mi nabízí za práci.

Ale po sdělení jména firmy (nebudu uvádět) jsem se dočetl na internetu a viz i na tu pobočku co je v mém městě, že se jedná výhradně o domovní prodej, ve skupince lidí, zlevňování elektriky, paušály atd. Na to já prostě nemám žaludek, protože vím že to jsou svinstva co nabízí. A i přesto že jsem se zprvu ptal, jestli mi hrozí nějaká pokuta nebo tak, tak se tam nejspíš zítra půjdu schválně podívat a vytmavit jim co si o tom myslím :) (samozřejmě ve vší slušnosti)

PS: Tady je malá ukázka vymývání mozků …

http://www.you­tube.com/watch?v=IV­JNtF_xPwA

http://www.vi­i.sk/video/mem­c76ajeu/viktor-clovek-vitazny/