orestez

Bude-li stát fungovat jako soukromá společnost, zruší se tím tzv. svoboda projevu?

„Svoboda projevu, která je zaručená Listinou základních práv a svobod, je garancí vůči zásahům státu. To znamená, že pokud nějaká soukromá společnost uplatňuje svoji politiku při zveřejňování informací, tak to určitě nelze označit za porušení Listiny základních práv a svobod,“

Odpovědi
ivzez

Přiznám se, že otázce nerozumím.

Stát jsme my všichni. Jak bychom mohli „fungovat jako soukromá firma“?
A proč bychom měli sami sobě omezovat svobodu projevu?

Jestli narážíte na různá omezení na některých webech (apod.),
pak je podle mne je potřeba odlišovat, to, co „patří nám všem“,
od toho, kde si majitel může stanovit svá pravidla.