Avatar uživatele
Kelt

Bude letošní změna času z letního na zimní už poslední?

Nějak nejsem v obraze, zda to bylo definitivně schváleno. Příští týden má nastat změna času a návrat z letního času na zimní. Je to už definitivní změna, nebo zase v březnu budeme mít letní čas? Děkuji

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Kepler, DoTazatel před 1646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Nejde o změnu na „zimní“ čas. To, co lidé chybně označují
jako „zimní“ čas, je středoevropský čas (SEČ; „podle sluníčka“).

Ráda bych, aby byla poslední, letní čas mi způsobuje problémy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Poslední ještě ne.

Naposledy si mají Češi, ale samozřejmě i obyvatelé dalších zemí Evropské unie, přeřídit hodinky v roce 2021. A mírně pravděpodobnější v tuto chvíli je, že se přikloníme k letnímu času.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/stridani-casu-letni-cas-zimni-cas-politici-anketa.A190329_101­956_domaci_bur

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/stridani-casu-letni-cas-zimni-cas-politici-anketa.A190329_101­956_domaci_bur

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Rád bych, ale obávám se, že ten SEČ zůstane pro mě jen luznou vidinou a dopadnu jak ten slavný pekař, jehož jméno si teď právě nevybavuji. Ono se zase něco vyskytne. Třeba se to nestihne včas projednat a nebo většina bude zase pro ten tzv. letní, případně se popereme…
Uvidíme, pořešíme!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nebude. Realistickým datem by údajně měl být rok 2021. ☹
https://www.fi­nance.cz/499018-letni-a-zimni-cas-zmena/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přijde na to, zda se nějak shodnou dva tábory, který z těch časů, zda zimní či letní by měl platit celoročně.

Pro zjednodušení si ty tábory označme zaměstnavatelé a zaměstnanci 🙂 Zaměstnavatelé by uvítali nepochybně kdyby lidé měli při práci k dispozici denní světlo a nerozdednívalo se až kdesi od devíti ráno 🙂 Zaměstnanci ale cítí že čas v práci je z pohledu jakési kvality života tak jako tak téměř nepodstatný, takže je jedno zda je za okny kanclu slunce nebo tma jak v pytli, takže by raději kdyby celoročně platil letní čas, díky tomu by měli v zimě světlo až do 17hod a ne jen do 16, což je čas kdy v podstatě v práci končívají, takže domů z práce jdou opět jen do tmy. S letním časem by měli alespoň tu jednu hodinku na cestu domů prosvětlenou, když už vstávání do tmy se nevyhnou tak jako tak 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

LSEČ v zimě i SEČ v létě jsou špatně. Důvody jsem psal už mockrát. stejně tak je špatně nechat na jednotlivých státech Evropy, který si zavedou. Prostě doufám, že se tenhle nesmysl povede ještě sestřelit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ne, na jaře se budou posouvat stopro, pak se uvidí …

Zdroj: někde jsem to četl …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Letošní změna z letního středoevropského na středoevropský ještě nebude poslední, jelikož naší drazí vyšší se zatím shodli jen na tom, že se střídání zruší, ale ještě se nedohodli jak. Doufejme že zůstaneme na nějakém standardu bez přívlastků. Podle mně je rozumné očekávat že Slunce je nejvýše na obloze a nejblíže k jižnímu směru zhruba v poledne (plus minus půl hodiny v rámci hodinového časového pásma mi připadá jako rozumně tolerovatelné, v zemích které nemají to štěstí jako my, aby se vešli do jednoho pásma, lze pochopit i trochu větší odchylky v zájmu sladění společných aktivit)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ne. V souladu s evropskou směnicí je pevně a jednoznačně naplánováno střídání do r. 2021 (např. u nás v nařízení vlády).

Zdroj: https://denik­n.cz/217019/k­dy-prestaneme-stridat-letni-a-zimni-cas-a-ktery-nam-zustane-ptali-jsme-se-napric-evropou/?ref=tit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Edisone, SELČ A SEČ

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj.. ale snad všici víme, o čom píšem, žejo…

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

orwel
Ten pekař se jmenoval Pecka.

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Jo, dík :)

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek