Kelt

Bude letošní změna času z letního na zimní už poslední?

Nějak nejsem v obraze, zda to bylo definitivně schváleno. Příští týden má nastat změna času a návrat z letního času na zimní. Je to už definitivní změna, nebo zase v březnu budeme mít letní čas? Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejde o změnu na „zimní“ čas. To, co lidé chybně označují
jako „zimní“ čas, je středoevropský čas (SEČ; „podle sluníčka“).

Ráda bych, aby byla poslední, letní čas mi způsobuje problémy.

Další odpovědi
nyjono

Poslední ještě ne.

Naposledy si mají Češi, ale samozřejmě i obyvatelé dalších zemí Evropské unie, přeřídit hodinky v roce 2021. A mírně pravděpodobnější v tuto chvíli je, že se přikloníme k letnímu času.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/stridani-casu-letni-cas-zimni-cas-politici-anketa.A190329_101­956_domaci_bur

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/stridani-casu-letni-cas-zimni-cas-politici-anketa.A190329_101­956_domaci_bur

orwell

Rád bych, ale obávám se, že ten SEČ zůstane pro mě jen luznou vidinou a dopadnu jak ten slavný pekař, jehož jméno si teď právě nevybavuji. Ono se zase něco vyskytne. Třeba se to nestihne včas projednat a nebo většina bude zase pro ten tzv. letní, případně se popereme…
Uvidíme, pořešíme!

marci1

Nebude. Realistickým datem by údajně měl být rok 2021. ☹
https://www.fi­nance.cz/499018-letni-a-zimni-cas-zmena/

anonym

Přijde na to, zda se nějak shodnou dva tábory, který z těch časů, zda zimní či letní by měl platit celoročně.

Pro zjednodušení si ty tábory označme zaměstnavatelé a zaměstnanci 🙂 Zaměstnavatelé by uvítali nepochybně kdyby lidé měli při práci k dispozici denní světlo a nerozdednívalo se až kdesi od devíti ráno 🙂 Zaměstnanci ale cítí že čas v práci je z pohledu jakési kvality života tak jako tak téměř nepodstatný, takže je jedno zda je za okny kanclu slunce nebo tma jak v pytli, takže by raději kdyby celoročně platil letní čas, díky tomu by měli v zimě světlo až do 17hod a ne jen do 16, což je čas kdy v podstatě v práci končívají, takže domů z práce jdou opět jen do tmy. S letním časem by měli alespoň tu jednu hodinku na cestu domů prosvětlenou, když už vstávání do tmy se nevyhnou tak jako tak 🙂

Edison

LSEČ v zimě i SEČ v létě jsou špatně. Důvody jsem psal už mockrát. stejně tak je špatně nechat na jednotlivých státech Evropy, který si zavedou. Prostě doufám, že se tenhle nesmysl povede ještě sestřelit.

Mc Merkurion

… ne, na jaře se budou posouvat stopro, pak se uvidí …

Zdroj: někde jsem to četl …

Dochy

Letošní změna z letního středoevropského na středoevropský ještě nebude poslední, jelikož naší drazí vyšší se zatím shodli jen na tom, že se střídání zruší, ale ještě se nedohodli jak. Doufejme že zůstaneme na nějakém standardu bez přívlastků. Podle mně je rozumné očekávat že Slunce je nejvýše na obloze a nejblíže k jižnímu směru zhruba v poledne (plus minus půl hodiny v rámci hodinového časového pásma mi připadá jako rozumně tolerovatelné, v zemích které nemají to štěstí jako my, aby se vešli do jednoho pásma, lze pochopit i trochu větší odchylky v zájmu sladění společných aktivit)

Pepa25

Ne. V souladu s evropskou směnicí je pevně a jednoznačně naplánováno střídání do r. 2021 (např. u nás v nařízení vlády).

Zdroj: https://denik­n.cz/217019/k­dy-prestaneme-stridat-letni-a-zimni-cas-a-ktery-nam-zustane-ptali-jsme-se-napric-evropou/?ref=tit

ivzez

Edisone, SELČ A SEČ

Edison

Jj.. ale snad všici víme, o čom píšem, žejo…

ahold

orwel
Ten pekař se jmenoval Pecka.

orwell

Jo, dík :)