zjentek

Bude ještě v tomto digitálním životě, jak ho dnes známe, někdy znovu fungovat cz.torrent?

Nebo bude třeba, aby něco nařídila anebo naopak zrušila EU? Mám na mysli digitální svět, jak ho v Česku známe, ještě před hrozícími cenzurami atd.

Odpovědi
JežíšKristus

Torrent servery používám roky, ale o cz.torrent jsem neměl ponětí do té doby, než jsem nečetl článek o tom, že ten server je nefunkční. Na netu jsem našel toto:
“Můj názor je, že v dnešní době je provozování takto velkého a veřejně dostupného trackeru poměrně riziková zálažitost a Vávra si to moc dobře uvědomoval. Poslední kapkou byla podle mě razie proti členům scene grupy SPARKS a spolupráce trackeru YTS s filmovými studii, kterým YTS poskytovali detailní informace o svých uživatelích. Proto tracker raději vypnul a zcela se stáhnul z veškerého dění. Na jeho Twitteru je poslední příspěvek z 28.8, což je taky zvláštní. Je dokonce možné, že obdržel nějaké varování z oficiálních míst, či už je přímo v šetření, protože je vypnutý i další jeho web povidejme.cz a dle whois na něm visí určité blokace, které mohou znamenat nějakou formu vyšetřování.”

Takhle → pokud někdo provozuje torrent server pod vlastním jménem, tak je to jenom jeho blbost. Má si koupit doménu za kryptoměny, a do Whois databází uvést smyšlené údaje. A server mít fyzicky ideálně mimo EU, v nějakém daňovém ráji.

Osobně jsem dříve používal provařený PirateBay, dnes pro torrenty používám servery 1337× a RARBG. Na CZtorrent možná bylo více českých torrentů, které na výše zmíněných serverech nenajdete, nevím. No není nic snazšího než převzít iniciativu a vytvořit nový cztorrent, tentokrát pořádně.

Co se týče obecně digitální svobody, tak je to neustálý boj, člověk musí používat VPN a doplňky pro blokování cookies, aby všem neposkytoval svá data. Lidé, kteří si brání soukromí, a jsou určitými internetovými “piráty” jsou však dodnes o krok napřed.

jáára

Bude, musíme počkat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.