dust8

Bude hraní her přes externí SSD disk s rychlostí 550 MB/s výkonější, než hraní přes interní HDD s 7200 otáčkami?

Jde mi o srovnání u notebooku, ale pokud to bude stejné i u PC, tak se klidně vyjádřete. Díky.

Pokud je to srovnatelné s 7200 otáčkami, tak co s 5400 otáčkami?

Nejlepší odpověď
Arne1

Pouze pokud je to hra kde je disk úzké místo. Orientačně se podívej jak moc bliká kontrolka disku.

Další odpovědi
jáára

Ne. SSD je na něco jiného.

anonym

Hry nejsou náročné jen na rychlosti pevný disků ale i na velikost RAM, rychlost CPU, rychlost GPU, to vše musí být nastaveno tak aby nic z toho nebylo úzkým hrdlem, které celou hru brzdí. Díky SSD bude výrazně rychlejší iniciační načítání dat levelů, ukládání či načítání uložených pozic (pokud se to neřeší přes cloud), ale rozhodně to nezlepší FPS 🙂