autacek

Bude fungovat datová SIM z LTE datového modemu kterou lze vložit i do modemu z volného prodeje, pro data v LTE telefonu?

Odpovědi
aliendrone

Předpokládám, že bude, v PDA pouze datové SIMky běžn fungují. V telefonu bys samozřemě neměl k dispozici volání, fungovaly by pouze aplikace jako YT, FB, prohlížeč apod. Pokud je to telefon, který funguje i bez SIMky (tedy pouze jako PDA), tak ti to půjde URČITĚ! :)

miroslav.bk

No, pozor. To, bude to bude fungovat uecite, neni tak jiste. Nekdy to operatori „radi“ vazi pouze ke konkretnimu hardware – typicky Vodafone a jeho datova SIMka, co davaji spolu s modemem „na cesty“, je vazana pouze na ten modem a v jinem zarizeni se nepripoji do site (filtr podle IMEI).

Da se to obejit (tim, ze zmenis IMEI toho telefonu na adresu toho modemu – ale pozor, nemuzes pak pouzivat obe zarizeni soucasne. Tj. koupis datovou SIM spolu s modemem, zmenis IMEI mobilu na IMEI modemu {bez problemu u telefonu s MTK} a ten pak odlozis a nepouzivas.