jirka F

Bude dnes večer vidět pomocí dalekohledu asteorid který proletí těsně kolem naší země ?

Uvidím ho když se budu dívat na oblohu dalekohledem nebo ne

Odpovědi
anonym

Pokud budeš na území ČR, asteroid neuvidíš i přes dalekohled. Dnes to říkali v rádiu.

Pepo, já se spletla.

…I když bude planetka poměrně blízko, bude vydávat jen slabé světlo a k jejímu pozorování bude potřeba alespoň malý hvězdářský dalekohled. V České republice bude pozorovatelná zhruba od 18 hodin asi 17 stupňů nad severozápadním obzorem v souhvězdí Velké medvědice.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/384995-o-vikendu-proleti-blizko-zeme-nove-objevena-planetka.html

lexx

pravděpodobně ne, bude to velmi krátký okamžik, šutr letí velkou rychlostí 10–20 km/s možná víc