Bude časem kremace povinná, když nebude dost místa pro rakve na hřbitovech?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct.
http://www.dvs­.cz/clanek.as­p?id=6462396

„Česko zaujímá ve světě a obzvláště v Evropě ve způsobu pohřbívání specifickou pozici. Má nejvyšší míru kremace v Evropě – 80,72 % (kulturně nejbližší soused Slovensko – 17 %). Při porovnání míry kremace se socioekonomickými ukazateli (jako je HDP, míra urbanizace, naděje dožití, hustota zalidnění, věková, vzdělanostní a náboženská struktura) jsou jedinými faktory, které souvisejí s mírou kremace (a) náboženství a (b) politický charakter současný i minulý (vliv komunismu). Vysoká míra kremace v Česku tedy koresponduje s politickým vývojem, je odrazem míry religiozity, která je na evropské poměry velmi nízká (pouze 32,2 % věřících) a souvisí s aktivní rolí spolků podporujících kremaci a její legalizaci.“

Stále platí, že u věřících převažují pohřby v rakvích, u nevěřících kremace. Dále je rozdíl mezi městem a vesnicí.

Dále záleží na velikosti obce, zda je hřbitov dostačující, nebo zeje prázdnotou. Dále také, zda je v obci kostel.

Myslím si, že pohřbení by mělo být důstojné,

„Je jen otázkou času, kdy lidem začne vadit, že když pak všechno skončí, ocitnou se v anonymitě pravidelně rozparcelovaných hřbitovů. Dříve byl hrob domem a každý hřbitov nekropolí.“

zmiňuje autorka článku RNDr. Martina Hupková, katedra sociální geografie a regionálního rozvoje, Přírodovědecká fakulta UK v Praze

Hřbitov není jen městem mrtvých, ukazuje kulturu zejména nás, živých.

Existuje i určitá tlecí doba, takže i tak se uvolňuje místo pro další. Nebo popel se může zahrabat do země.

Zajímavé je, že se u nás pohřbívá i hodně Němců. V Německu jsou přísnější pravidla pro zacházení s popelem zemřelého.
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/439034-stale-vice-nemcu-se-nechava-pohrbit-v-cesku.html.

Jak to bude dále, o tom budou přemýšlet moudřejší hlavy. Zřejmě se bude počet kremací zvyšovat, někteří si urny nechají doba, jiný rozptýlí popel, někteří popel zahrabou třeba do hlíny – do malého hrobečku.

Další odpovědi
smokingman

Možná. Ale to je otázka příštích 100 let. Teoreticky kdyby se pohřbívalo bez rakve tak by se ušetřilo hodně místa.