Monika100

Bude bez problémů cesta na Slovensko s náhradním dokladem totožnosti?

Dobrý den, chystáme se s přítelem vyjet na víkend na Slovensko. Já mám platný OP, přítel má náhradní doklad. pustí nás bez problému tam i zpětt? díky

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vás bude někdo kontrolovat, počítejte s problémy. Náhradní doklad totožnosti, je jen dokladem o tom, že nemáte doklad totožnosti. V žádném případě bych s tímto papírem neriskoval cestu přes hranice. Na takový náhradní doklad vám nepůjčí ani auto v pujčovně.

Další odpovědi
alexandra

Na hranicích už se občanky nekontrolují,takže můžete jet i bez občanek,ale musíte doufat,že Vás nebudou kontrolovat někde jinde,třeba u nějaké kontroly,pokud jedete autem,tak běžná silniční kontrola,nebo kdekoli jinde,tak jako u nás.To pak bude problém,protože jak říká Drap,tak náhradní doklad není doklad totožnosti.