zjentek

bude banditismus vyšší formou kapitalismu automaticky?

Odpovědi
Mirdas

Ne,
tuto výsadu si již přisvojili postkomunistické státy.
V čele organizovaného zločinu jsou lidé z bývalých zemi Sovětského bloku, bývalé Jugoslávie, Albánie, Bulharska, Rumunska a podobně.

Alespoň jsem si nevšiml že je u nás problém s nějakým gangem z vyspělých kapitalistických zemích.
_

arygnoc

nie.
banditizmus je súčasná forma kapitalizmu realizovaná v bývalých socialistických krajinách.

v kapitalistických krajinách (pred rokom 1989) sa nazývala táto forma kapitalizmu i mafiánstvo (platí i pre súčasnosť).