Marfik

BUCHTA–NÁPLŇ

Dobrý den,šlo by udělat tuto buchtu → http://recepty­.vareni.cz/zla­te-ceske-buchty/ bez náplně?? Postupovala bych podle receptu jen bych tam tu náplň nedala ale mám strach že by se recept nějak pokazil ;(
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
manon

Je to běžné kynuté těsto – bez sladké nápně vhodné třeba na dukátové buchtičky nebo upéct jako tzv. caltu – bochan jakýsi vcelku – třeba s přidáním rozinek.
Ale taky lze třeba potřít česnekem se solí, nebo dát jinou náplň a dělat naslano.

Čili v zásadě jde i bez náplně.
Doplňuji:
Ze stejného těsta můžeš udělat i závin. Náplň libovolná – potřít vajíčkem a dát třeba kysané zelí, kmín, slanina. Nebo šunka, sýr, zelenina. Fantazii se meze nekladou.

Další odpovědi
anonym

Běžně se u nás pekly, třeba ke kakau, nebo jako příloha k rozmačkaným jahodám se šlehačkou. Recept nemáš jak pokazit, neboj se toho.
Doplňuji:
Jo a babička jim říkala „prázdná buchta“ a dělala je nejčastěji jako uzel nebo vánočku ze tří pruhů.

hanulka11

buchty bez náplně no i tak udělej kouličky na plech potři rozšlehaným vejcem a posyp třeba mákem nebo sezamovým semínkem a budou to takové vdolky . Můžou se pak pečené mazat navrch marmeládou nebo povily.

baghira

Odkaz jde, buchta se povede, akorát bez náplně to bude tzv. dusivka :)

Roman.exe

nejde ti odkaz
Doplňuji:
tato otázka je tu 2×, moje chyba.