vicix8

BSOD – co s tím

Ahoj, na mém počítači se jednou objevila obrazovka smrti a na ní heslo: IRQL_NOT_LESS_OR_E­QUAL . Mám přes nouzový režim přeinstalovat systém, nebo budu muset i fomátovat disk?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

To spíše vypadá na nějakou chybu ovládače, nejdříve bych zkusil nainstalovat nejnovější verzi ovládačů, firmwaru, BIOSu a až pak bych zkusil reinstal systému

(Při instalaci Windows máte na výběr, kam chcete systém nainstalovat (výběr diskového oddílu) a máte možnost výběru zda si formát přejete nebo ne ).

Taky to může být nějaká závada v hardwaru, tam pomůže buď reklamace nebo nová komponenta

Další odpovědi
www

Na XP se BSOD sem tam objeví, vždy to řeším „spustit obvyklým způsobem“ a je nadlouho klid, hlášku si ale nevybavuji.
Ke tvému problému se zkus podívat třeba sem, reinstal systému považuji za nejposlednější variantu :

Zdroj: pc.poradna.net/q/vi­ew/113238-irql-not-less-or-equal