EliškaG

broušení kamenů

jak vybrousit kamen, který jsem našla. našla jsem kamen s krásnou kresbou, lae chi aby byl krásně vyleštěný může ho manžel vybrousit na normální domácí brusce – mám jen obavy aby ho jen nepoškrabal.nebo jsou na to speciální kotouče nebo musí použít i nějakou speciáoní brusku? díky
Doplňuji:
víte někdo nějaký typ na nějakou levnou brusku nebo kotouč co by se dal upnout do narmální brusky včetně nějaké asi leštící pasty?

Nejlepší odpověď
honza19hk

na stolní brusce na železo to nedělej,tím ho zničíš.Kameny se brousí na takovém talíři s diamantovým prachem a za mokra.
Doplňuji:
na stojanové brusce ti říkám že to nejde. Na kameny je speciální bruska a je dost drahá. Ale dá se vyrobit,ale nevím jak,já kameny sbíral ale nikdy jsem je nebrousil.
Ale pokud se tím nechceš živit tak by se u vás možná někdo našel kdo tu brusku má.
Víš jak vypadá hrnčířský kruh?tak ta bruska je na podobném principu-talíř,diamantový prach a voda.